Genel Müdürle Test: İbrahim Aybar ile yenilenen Dacia Duster

İbrahim Aybar Yeni Duster

Dacia, kendisine orta sınıf şehirli tüketicilerin kapısını açan modeli Duster'ı makyajladı. Yeni Duster, Türkiye'de üretilen motor seçenekleriyle dünya yollarına çıktı.

Yeni Duster'ın Fransa'da marsilya civarındaki yollarda gerçekleştirilen dünyadaki ilk test sürüşlerine katıldık. Mütevazi, fazlaya para ödetmeyen marka imajıyya yoluna devam eden Dacia, bu özelliğiyle satışlarını hem Türkiye'de hemde Fransa, Almanya gibi gelişmiş Batı Avrupa pazarlarında artırmaya devam ediyor.

Yeni Duster ile bunu daha yukarıya çıkaracağını gösteren Renault bünyesindeki marka, bu modelinde ana hatları korurken, ön yüzünde ve iç mekanında gözle görünür değişikliklere imza atmış.

Artık ön yüz daha bir SUV görünümü sergilerken, bukleli ızgara ağzı ve gündüz farları aracın kimliğini belirginleştiriyor.

Arka kısımda değişiklik gözlenmezken, araç eski modelin ana hatlarını korur durumda.

İçerideki değişikler ise cam ve ayna kumanda tuşlarının transferinden, gösterge paneline dış hava sıcaklığına özel göstergeye, park yardımcısı tuşundan, 18 santimetrelik dokunmatik ekrana kadar dikkat çekiyor.

Eskiden olduğu gibi yekpare siyah rengine rağmen kokpit biraz daha hareketli. 

 

DACIA'DA DİKKAT ÇEKENLER

 –       Yeni Dacia Duster. Binek fiyatına 4×4 (fiyat, iç hacim, off-road yeteneği, güvenilirlik, güç, işletim maliyetleri)

–        Yeni Dacia Duster  daha iyisi ve daha fazlası; üstelik aynı fiyata

–        Daha kaslı bir Dış tasarım. İç tasarım tamamen yenilendi.

–        Dokunmatik ekranlı Media Nav ve Multi medya sistemi

–        Konfor özellikleri de gelişirildi: STD hız sabitleyici ve sınırlayıcı, arka park sensorleri, dış hava sıcaklık göstergesi, vites değiştirme ikazı

–        Güvenlik daha ön planda: ESC, dört hava yastığı, Gündüz farları STD

–        Kalite algısında ciddi artış var. Kabin içinde ses seviyesi yüzde 50 oranında azaltıldı, 1.6 milyon km daha fazla test yapıldı.

–        Dizel versiyonlarda yakıt tüketim ve emisyon yüzde 10'dan fazla azaltıldı. (1.5 dci 90 ve 110 bg motor seçeneklerinde)

–        1.6 16V 105 bg benzinli ve LPG versiyonları pazara sunulmaya devam edecek  (LPG fabrika çıkışlı)

–        Renault Nissan ittifakının dünya çapındaki deneyimlerinden istifade ediyor

–        Yeni renk gri füme 

–        Dacia, son derece kapsamlı bir model yelpazesi yarattı; ve bunu dokuz yıllık sürede dokuz araç lanse ederek başardı

–        Dacia, Avrupa'nın en genç model yelpazesine sahip

Yenilenen SUV'u Genel Müdür İbrahim Aybar ile birlikte test ettik. Aybar, bir yandan yeni Duster'ı anlatırken bir yandan da otomobil pazarına ilişkin görüşlerini dile getirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz