Gelir gelmez indirime mi girdi: Yeni BMW 1 Serisi fiyatı şaşırttı

BMW, geciken 3 Serisi sonrasında yeni 1 Serisi’ni de Türkiye’de satışa çıkardı. İlk yeni 1 Serisi modellerin ülkeye girişi yapıldı. Bu arada fiyatlar da belli oldu. Öncelikle belirtelim bu bir önden çekişli BMW. Peki yeni BMW 1 Serisi fiyatı liste haricinde nasıl kampanyaya girdi?

Öncelikle fiyatları verelim. Şirketin internet sitesinde ilan edilen resmi liste 235 bin 400 liradan başlıyor. Bu benzinli motorlu modelin fiyatı; dizel modelin başlangıç fiyatı ise 246 bin liranın bir tık üzeri. Her iki motor da 1.5 litre hacimli. Her iki seçenek de otomatik şanzımanlı. Benzinli motor 140 hp, dizel motor ise 116 hp güç üretiyor. Benzinli motorun yakıt tüketimi 6.3 lt ortalamada. Dizelin ise 4.4 lt.

Yeni BMW 1 Serisi fiyatı rakiplerine göre yüksek. Ama bugünlerde BMW bayilerinde 215 bin liraya First Edition Sport Line satın alınabiliyor.

Yeni 1 Serisi satışı dünya çapında 1,5 milyon adete yaklaştı. Üçüncü nesli yollarda.

Yeni 1 Serisi, öncüsünden beş milimetre daha kısa. Buna karşın 34 milimetre geniş ve 13 milimetre daha yüksek. Arka koltuk diz mesafesi 33 mm, tavan baş mesafesi ise 19 milimetre artırılmış.

Yeni tasarımda köpekbalığı burnu, yükselen omuz çizgisi; arka kapıdaki geleneksel Hofmeister kıvrımının C sütununda yükselen ince pencere formu unutulmamış.

Bu arada ilk kez panoramik cam tavan söz konusu. Ekstra ödemeyle cam tavanlı 1 Serisi artık mümkün.

Arkada şişkin çamurluklar, araca yolda etkili bir görünüm vermeyi amaçlıyor. İki parçalı geniş arka farlar ince yapılı düşünülmüş. Opsiyonel tam LED arka lambalar, L formunda tasarlanmış. Egzoz çıkışları da sportif görünümü destekliyor.

Rakipleri olarak en yakınıda Mercedes A Klass var. Audi A3 de eylül ayında kampanyayla iyi bir satış rakamı yakaladı.

Crossover Ceed yola çıktı, nasıl bir otomobil

ABD’li X3 için G. Afrika çözümü, yeni X5 içinse formül aranıyor

Küçük arabalar ve düşük vergiler Türkiye’de olsa nasıl olurdu?

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here