Otomobillerin içine girdiler

Yeni dünya düzeninde bir oyuncu daha hayatımıza yavaş yavaş giriyor. İsmini sık sık duymaya başladığımız dronelar, artık etrafımızda uçmaya başladı. Öyle ki drone teknolojisini daha ileri taşımak isteyen üreticiler, insan taşıyan droneların testlerine bile başladı.

Drone popülerliği her geçen gün artınca, iyi bir pazarlama stratejisi haline de geldi. Bunun son örneğini Jaguar‘da gördük. XJL sedan otomobilinin ne kadar geniş ve ferah olduğunu göstermek isteyen lüks üretici, çözümü ‘Drone Savaşları‘nda buldu.

Jaguar ‘Drone Savaşları’ düzenledi

İngiliz lüks otomobil üreticisi Jaguar, XJL‘nin genişliğine dikkat çekmek için ilginç bir yola başvurup, İngiltere’nin başkenti Londra‘da bir drone yarışı düzenledi.

Profesyonel yarışçılar, Alexandra Place‘de gerçekleşen yarışta, saate yaklaşık 100 kilometre hıza çıkabilen dronelarını, XJL‘nin arka kapısı genişliğinde 13 geçitten hızla geçirerek hünerlerini sergiledi.

Ortamdaki renklerde Jaguar hakimiyeti dikkat çekti

Lüks sedan otomobilin hem renk skalasına hem de kabindeki atmosferine dikkat çekmek için mavi ve kırmızı renkte tasarlanan geçitler, droneların hareketleriyle birlikte bir renk cümbüşü yarattı.

Pilotlar dronelarını bir Jaguar’ın içinden yönetti

Drone pilotları bu heyecan verici mücadeleyi XJR575‘in arka koltuğunda oturarak tamamladı. Bu arada XJR modelinin 575 beygir gücünde olduğunu ve 0’dan 100 kilometre hıza 4.2 saniyede çıktığını hatırlatalım.

Pilotlar bir ilki yaşadı!

Yıllardır drone yarışlarında ter döken ve zaferlere imza atan pilot Brett Collis, bu yarışın kendisi için bir ilk olduğunu açıkladı. Ayrıca yarışın oldukça zevkli olduğunu söyleyen Collis, droneların bu denli yüksek bir hıza çıkabilmesinde otomobilin genişliğinin etkili olduğunu ve Jaguar XJL‘nin kullanışlı bir boşluk tanıdığını belirtti. Ayrıca droneları otomobilin içinden geçirmelerine rağmen en yüksek hızlarına ulaşmaları için zorlamalarını da XJL‘ye borçlu olduklarının altını çizdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz