Fransız lüksü, Türkiye’de Koluman’la 100’dü

Fransa bugünlerde “Sarı gömlekliler” ile gündemde. Sokağa dökülen Fransız halkı, bazı otomobilleri yaktıyor, başta akaryakıt fiyatlarındaki artış olmak üzere hayat pahalılığını şikayet ediyorlar. Zamların ötelenmesini de sağladılar. İleride ne olur bilinmez ama halkın iktidarlara itiraz tarihine, sarı gömlekliler tanımını dahil etmeyi başardılar.

Aslında Fransızlar iktidara itiraz gibi konuların dışında markalaşmada da usta bir toplum. Tüketimin pek çok alanında karşımıza bir moda markası olarak çıkıveriyorlar. Bu katma değeri yüksek lüks moda markalarının sayması zor getirileri; Fransız patronlara, ince ruhlu “kreatiflere” ve “isyancı ruhlu” işçilere “iyi hayat” yaşatıyor.

Fransızlar “koku” ve “giyim” gibi temel tüketim alanlarındaki lüks imajlarını otomobilde bir türlü yakalayamıyorlar. Alman ve İtalyan premium markalar, bu alanda tüm dünyaya “basıyor.”

Fransız patronlar buna itiraz etti ve eski DS markasını Citroen bünyesinden çıkarıp, bu alana yerleştirme operasyonuna başlayalı bir kaç yıl oldu.

Ortaya yukarıda bir örneğini gördüğümüz 2030’lu yılların konseptlerini bile çıkardılar. Bakalım tutacak mı? Ayrıca bu işin içinde Türkiye de var.

Çifte temsilcilikte Koluman önde

Fransız lüks anlayışını otomobile taşıyan DS, Koluman bünyesindeki Monde Motorlu Araçlar A.Ş tarafından “executive bayi” olalı çok olmadı. Monde, DS temsilciliğine başladıktan sonraki 3 ay içinde 100 adetlik DS 7 Crossback satışı gerçekleştirdi.

DS 7 Crossback Hibrit 2019’de gelecek

Monde Motorlu Araçlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş,  “DS ürün gamına her yıl  yeni modeller ilave edilecek. Daha da önemlisi tüm DS modellerinin elektrik versiyonları olacak. 2019 yılının ikinci yarısından  itibaren SUV DS 7 Crossback’in hibrit versiyonunu da

Türkiye pazarına sunacağız.  Mart ayından itibaren DS 3 Crossback’in Türkiye lansmanı ile birlikte satışına başlayacağız.  Bunları DS sedan modellerimiz izleyecek. Bu yeni modellerimizle birlikte 2019 yılı için 500-600 adetlik satış hedefimiz var” şeklinde konuştu.

2019’da Ankara ve İzmir DS showroomları açılacak

Monde Motorlu Araçlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş , şu an için tek noktadan hizmet verdiklerini belirterek, “İstanbul Etiler’deki showroomumuz ile markamızı temsil ediyoruz. 2019 yılının ikinci yarısından itibaren Ankara ve sonrasında da İzmir ile İstanbul’un Anadolu yakasında da DS showroomları açmayı planlıyoruz“ dedi.

Mercedes deneyimiyle DS satıyor, gizli müşteri yolluyor

Erciş, Koluman olarak uzun yıllardan bu yana Mercedes satışları gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, deneyim aktarımı yaptıklarını söyledi. Erciş, “Koluman olarak Türkiye’de lüks segmentte Mercedes’i de temsil ediyoruz. Buradaki tecrübe ve birikimimiz, çalışma anlayışımız ve vizyonumuz ile müşteri beklentilerini lükste çok iyi yakaladığımızı düşünüyorum. Bu doğrultuda DS için her ay performans değerlendirmesi ve gizli müşteri çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarda yüzde 95 oranında müşteri memnuniyeti sağladık. Böylelikle büyük bir potansiyel için emin adımlar ile ilerliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz