Frankfurt Auto Show : Görmezden gelinmeyecek modeller

İki yılda bir düzenlenen 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı, bu yıl da basına özel iki günlük gösterim ve lansmanlarla birlikte kapılarını açtı. Yüzlerce yeni model otomobil severlerin beğenisine sunuldu. Markalar yeni model yarışında, geleceğe dair planlarını somut olarak gözler önüne serdi. Dün halka açılan fuara 900 bin ziyaretçi bekleniyor.
Fuarda gözle görülenlerin yanında, ekstra dikkatle ajandamıza girenler çok özel informationlar da oldu. İşte bunların en özellerini sizler için derledik.
İşte 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda bilinmesi gereke özel detaylar…
Yüzde 100 elektrikli i Vision Dynamics konseptini tanıtan BMW, bu modeliyle direk Tesla Model S’i hedef aldığını artık gizlemiyor. BMW logolu konsept otomobilin menzili 600 kilometre ve 500 kilometrelik menzile sahip Tesla Model S’in önünde.
Hakkında daha önce hiçbir şey duymadığımız bir model de 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıktı. Aspark Owl, Japon bir mühendisin elinden çıkan ve başka eşi olmayan bir otomobil. 1000 beygirden fazla güce sahip süpersporcu, açık kanat formundaki kapılarıyla oldukça dikkat çekici.
Fuarda sergilenen birçok konsept modelin ortak özelliği sürücüsüz araç teknolojisine sahip olmasıydı. Bu yılki fuarda teknoloji ve otomobil çok daha iç içe diyebiliriz.
Teknoloji demişken elektrikli araçları da unutmamak gerekiyor. Prömiyeri yapılan hemen hemen bütün araçlar ya hibrit ya plug-in hibrit sisteme sahip. İkisi de değilse o araç muhtemelen elektriklidir.
Teknolojinin hâkimiyetinde devam eden fuarda, her fuarın yıldızı olan süpersporcuları da unutmamak gerekiyor. Motorlar küçülürken ve hayatlar kolaylaşırken, yüksek hacimli motora sahip süpersporcu araçlar hâle podyumda istenen ilgiyi görüyor.
İki elektrikli motorun 1.6 litrelik turbo V6 motor ile kombine edildiği Mercedes AMG Project One konsepti, yalnızca beygir gücüyle bile bu listede olmayı hak ediyor. Düşük hacimli benzinli motoruna rağmen bin beygirlik güce sahip otomobilden yalnızca 275 adet üretilecek.
Bu arada, fuardaki dikkat çekici detaylardan biri de Mercedes’in artık sürüş dinamiklerini ve inovasyonu birinci sıraya koyması. Öyle ki Mercedes modellerinde farklı renkler görebilmek neredeyse imkansız. 11 bin metrekarelik Mercedes alanında gri rengin hâkimiyeti görülmeyecek gibi değil.
Honda yeni elektriklisini fuarda sergiliyor. Bu elektriklinin en dikkat çekici yanı tasarımındaki retro detayların yanında mütevazi bir duruşa sahip olması. Basit görünen tasarımıyla beğeni toplayan Honda konsepti, sevimliliğiyle de herkesin dilinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz