Fotomobil

 

Doğuş Otomotiv Volkswagen Binek Araç, ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut’un stüdyosunu üniversite kampüsüne getirdi.

'Stüdyo VW' adıyla 6 Mayıs’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi, 8 Mayıs’ta Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve 10 Mayıs’ta da Ege Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilen etkinliklerin son durağı İstanbul Bilgi Üniversitesi oldu. Turgut kendi adıyla özdeşleşen fotoğraf tekniklerini, makyaj ve stil süreci ile tecrübelerini sahnede canlı fotoğraf çekimi ile üniversite öğrencileriyle paylaştı.

 

Bilgi Üniversitesi’ndeki Stüdyo VW etkinliği, Volkswagen Facebook sayfasına başvurarak gönüllü olan bir erkek ve bir kız öğrencinin sahneye çıkması ile başladı.  Bu öğrenciler, Mehmet Turgut’un ekibi tarafından makyaja alınırken, ünlü fotoğrafçı da öğrencilerin fotoğraf ile ilgili sorularını yanıtladı. Kız öğrenciye, gece kıyafetleri ve makyajları uygulanırken, erkek öğrenci de korkutucu bir palyaço haline getirildi. Bu sırada tüm makyaj, styling ve  tasarım süreçleri de canlı olarak izlendi.

Rotada üç üniversite daha var

Eskişehir, Ankara ve İzmir’in ardından Stüdyo VW’nin İstanbul durakları, 20 Mayıs’ta Yıldız Teknik Üniversitesi, 23 Mayıs’ta Maltepe ve 25 Mayıs’ta Sabancı Üniversitesi olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz