Formula 1 pistlerinden Shell istasyonlarına

 

Shell’in yeni performans yakıtları Shell V-Power Nitro + Diesel ve Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz 97, Türkiye’de sürücülerin kullanımına sunuldu. Shell ve Ferrari’nin teknik ortaklığıyla geliştirilen Shell V-Power Nitro +,  daha hızlı ve verimli temizlik sağlayarak, aracı en yüksek performansa ulaştırıyor. Tüm araçlar için uygun olan Shell V-Power Nitro+ ilk dolumdan itibaren aracın motor performansını geliştirir.

 

Shell, aracından en iyi performansı elde etmek isteyen sürücüler için heyecan verici yeni bir formülasyon geliştirdi. Yeni Shell V-Power Nitro +, motoru daha hızlı ve verimli temizleyen formülüyle üstün performans sağlıyor. Shell ve Ferrari’nin teknik ortaklığıyla geliştirilen Shell V-Power Nitro + Diesel ve Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz 97, 10 Eylül 2013 tarihi itibarıyla Shell istasyonlarında satışa sunuluyor. 

 

Formula 1 pistlerinden Shell istasyonlarına

Shell V-Power Nitro + performans yakıtları, 60 yılı aşan bir geçmişe sahip olan Shell ve Ferrari teknik ortaklığıyla geliştirildi. Shell V-Power Nitro+, 2013 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonasında Scuderia Ferrari’nin kullandığı Shell V-Power yarış yakıtı ile yüzde 99 oranında aynı bileşenleri içeriyor. Shell ve Ferrari arasındaki iş birliği, Shell V-Power teknolojisini oldukça zorlu koşullarda test etme imkânı sağlıyor. 120’nin üzerinde Shell teknik uzmanı, Ferrari’nin Formula 1’de rekabet avantajı elde etmesi ve yarış pistlerindeki teknolojiyi tüm sürücülerin kullanımına sunulması için yılda 21 bin saat araştırma ve geliştirme çalışması gerçekleştiriyor. 

 

SHELL V-POWER NITRO+ DIESEL

‘Enjeksiyon sistemlerini temizleyerek koruyor’

Yeni Shell V-Power Nitro+ Diesel, enjeksiyon sistemlerinin daha hızlı ve verimli temizlenebilmesi için, en yeni nesil dizel motorlarda bile etkili, yeni ve daha güçlü bir deterjan teknolojisi içeriyor. Shell V-Power Nitro+ Diesel, özellikle dizel yakıt enjeksiyon sistemlerini temizlemek ve korumak için formüle edildi. Yeni ve geliştirilmiş formül aynı zamanda, kritik yakıt sistemi bileşenlerinin korozyondan korunmasını sağlayacak şekilde tasarlandı. 

 

 

SHELL V-POWER NITRO+ KURŞUNSUZ 97

‘Sürtünmeyi anında azaltan teknoloji’

Yeni Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97, motorun performansını etkileyebilecek tortuları önlemek ve temizlemek için geliştirilmiş deterjanlar içerir. Yeni formül ayrıca, bir önceki Shell V-Power Kurşunsuz 97 ile karşılaştırıldığında yüzde 25 daha fazla Sürtünme Modifikasyon Teknolojisi (Friction Modification Technology) içeriyor. Ferrari ile test edilerek ve kritik motor bölümlerinde sürtünmeyi anında azaltmak üzere tasarlanan Sürtünme Modifikasyon Teknolojisi (FMT), motorun tekerleklere daha fazla güç vermesini sağlıyor. Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97, daha iyi performans için Ferrari ekibinin bir numaralı tercihidir.

 

İnovasyonda 100 yılı aşkın deneyim

İlk markalı yakıtı ‘Shell Spirit’i 1907’de üreten Shell, yakıt inovasyonu konusunda yüz yılı aşkın deneyimiyle birçok yeniliğe imza attı. İlk farklılaştırılmış benzin olan Shell V-Power, müşterilerden performans yakıtı ile ilgili artan talepleri karşılamak için 1998’de Hong-Kong’da tanıtıldı. Shell V-Power Diesel ise Shell müşterilerinin beğenisine sunulan ilk farklılaştırılmış dizel yakıt oldu. Shell V-Power yakıtları şu anda dünyanın 66 ülkesinde satışa sunuluyor. Türkiye’de ise 2000 yılında tüketicilerin beğenisine sunuldu.

 

Shell 2012’de Ar-Ge çalışmalarına 1.3 milyar dolar harcadı

Shell 2012’deki 1.3 milyar dolarlık harcamasıyla, Ar-Ge alanında petrol ve gaz şirketleri arasında en büyük yatırımcı konumunda bulunuyor. Shell, müşterilerinin ve araçların değişen ihtiyaçlarını karşılamak için dünyanın çeşitli köşelerinde yakıt inovasyonu, ürün geliştirme ve uygulama konularına odaklanan yaklaşık 120 yakıt uzmanı ve bilim insanı ile çalışmalarını sürdürüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz