Formula 1 el değiştiriyor

0
Istanbul Motor Park, Istanbul, Turkey 8th May 2011 Sebastian Vettel, Red Bull Racing RB7 Renault, 1st position, leads the field on the opening lap. Action. Start. World Copyright: Steve Etherington/LAT Photographic ref: Digital Image _1TK5085

Yüzde 35 hissesi CVC Partners’in elinde olan Formula 1’in satışı tamamlanmak üzere. Dünyaca ünlü motorsporlarından biri olan Formula 1 için görüşmelerin sonuna yaklaşıldığı ortaya çıktı. Görüşmelere Liberty Media’nın, Miami Dolphins Amerikan futbolu takımının sahibi Stephen Ross’un ve Katarspor Yatırımları’nın katıldığı da gün ışığına çıkan bilgiler arasında.

F1 camiası devralma potansiyeli olan Liberty Media’nın şirketi satın almasına oldukça sıcak yaklaşıyor. Bir medya ve eğlence kuruluşu olan Liberty Media’nın F1’i devralmasıyla birlikte organizasyona CVC’den daha fazla önem vermesi bekleniyor.

[yuzo_related]

10 yıldan uzun süredir Formula 1 Holding’in en büyük hissedarı olan CVC dört yıl önce elindeki hisselerin bir kısmını satmıştı.

Geçen yıl Formula 1’in satılacağını duyuran F1’in patronu Bernie Ecclestone, üç şirketin talipler listesinde yer aldığını ve satış değerinin 8.5 milyar dolar olduğunu söylemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here