Ford’un sporcuları Türkiye’de satışa sunuldu

0

Ford’un sporcuları Türkiye’de satışa sunuldu

Ford’un performans araçların ilham alınarak geliştirilen Fiesta ve Focus modellerinin ST-Line versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu.

[yuzo_related]

Bal peteği tasarımlı ön ızgara ve ön sis farları, karartılmış arka camlar, iç mekanda ST-Line’a özel vites kolu ve direksiyon , ST-Line marşpiyeler, vücudu tamamen kavrayan sportif koltuklar ve siyah tavan döşemeleri “ST-Line” serisinde dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Ford’un B segmentindeki temsilcisi Fiesta, “ST-Line” ile kendinden daha güçlü olan Fiesta ST ile benzer dinamizme sahip.

ST-Line tamponlar ve yeni ön ızgara, ST-Line yan marşpiyeler ve Metalik Gri 16” alüminyum alaşımlı jantlar aracın dış tasarımında göze çarpan detaylar arasında bulunuyor.

Ayrıca alüminyum gaz ve fren pedalları, ST-Line’a özel spor direksiyon ve spor kırmızı koltuk dikişleri de “ST-Line”ın iç aksesuarları arasında yer alıyor.

Ford Fiesta ST-Line modelinde 1.0 litrelik EcoBoost motor görev alıyor. Bu motor tercihe göre iki farklı şanzıman kombinasyonuyla satın alınabiliyor.

Otomatik şanzımana sahip Fiesta ST-Line 100 beygir güç ve 170 Nm tork üretirken, manuel şanzımanlı versiyon 140 beygir güç ve 180 Nm tork üretiyor. Fiesta ST-Line’ın ortalama yakıt tüketim değerleri ise otomatik şanzımanlı versiyonda 4.9 lt/100 km., manuel şanzımanlı versiyonda ise 4.5 lt/100 km.

ford-fiesta_st

RS ve ST’den tanıdığımız sportif Focus ruhu, “ST-Line” versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Dış tasarımda ST-Line’a özel ön ve arka tampon tasarımı, ST-Line marşpiyeler, ST-Line dış logolar, 17’’ Metalik Gri alüminyum alaşım jantları, gündüz yanan LED farları, ön sis farları, karartılmış arka camları; iç mekanda ise spor koltuklarıyla çekici bir görünüme sahip. 5 kapılı Focus ST-Line iç donanımında ise, 8” dokunmatik renkli ekran, Ford SYNC2, anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası ve direksiyondan vites değiştirme, sürücü ve yolcu yan hava yastıklarıyla sunuluyor.

Focus ST-Line’da, 125 beygir güç ve 159 Nm tork üreten 1.6-litre TIVCT motor, manuel şanzıman kombinasyonuyla, 125 beygir güç ve 170 Nm tork üreten 1.0-litre Ecoboost motor ve 120 beygir güç ve 300Nm tork üreten 1.5 L dizel motor ise otomatik şanzımanla pazara sunuluyor. 1.6-litre TIVCT versiyonu 5.9 lt / 100 km ve 1.0-litre Ecoboost motor 5 lt / 100 km ortalama yakıt tüketimine sahipken bu değer 1.5-litre Dizel motor seçeneğinde 3,8 lt / 100 km.

Ford’un sporcuları Türkiye’de satışa sunuldu. İşte satış fiyatları:

Fiesta ST-Line, 65.995TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor. Focus ST-Line’ın başlangıç fiyatı ise 79.130TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here