Ford’un Özel Timi, Türkiye’ye geldi

0

Ford'un "Özel Timi" Türkiye'ye konuşlandı

Türkiye otomotivde mühendislik merkezi konumunu güçlendiren bir adıma daha tanık oldu. Ford Avrupa'nın Slovenya-Koper'deki çok özel bir mühendislik birimi Türkiye'ye taşındı. Artık bu birim, Türk mühendislerinin yönetim ve emeğiyle yoluna devam edecek.

Ford Otosan, dünya otomotiv devinin Avrupa operasyonunda yeni bir yatırımı daha alarak, ticari merkez konumunu güçlendirdi.

Önümüzdeki aylarda yeni Tranit modelinin değişik versiyonlarını piyasaya sunmaya hazırlanan otomotiv üreticisinin Slovenya'nın Koper şehrindeki Özel Araç Merkezi, Türkiye'ye taşındı.

Ford Otosan Ürün Geliştirme Özel Araç Mühendislik Müdürü Atilla Argat, zaten Transit modelleri ihracıtının yüzde 17'ye yakın kısmının özel araç olarak gerçekleştiğini belirterek, şu bilgelir verdi:

"Ford'un hafif ticari araçlar özel üretim merkezinin Türkiye'ye taşındı. Aslında bu bölüm 2 yıl önce kurulmuştu. 1 lıl önce de içinde kamyon masası oluşturuldu. Türkiye'de üretilen Ford araçlar için, Ford onaylı özel araçlar üretimini kontrol ediyor. Bu tür araçlar, fabrikada üretilen standart modellerin özel amaçlarla devma etmesi ve bunun da homologasyonlara uygun, Ford garantili olması anlamına geliyor."

Ford'un Avrupa'daki Özel ARaç üretim Merkezinin Türkiye'ye taşınmasıyla, otomotiv devinin Avrupa'daki Ticari Araç Üretim Merkezi konumu daha da pekişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here