Eskişehir’de üretilen Ford Cargo, resmen Avrupa’da

Avrupa'daki ilk distribütörlük Romanya'da açıldı

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, Orta Doğu, Afrika, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerde devam eden bayi yapılanmasını şimdi Avrupa pazarına taşıyor.

Türkiye’deki pazar payını son yıllarda iddialı bir şekilde artırarak gücüne güç katan Ford Trucks, Orta Doğu, Afrika, Rusya ve Türki Cumhuriyetler’in ardından global çaptaki büyümesini 3 farklı Avrupa ülkesinde gerçekleştirdiği 3 yeni bayi açılışıyla hızlandırdı.

Öncelikle, Romanya’nın başkenti Bükreş’te Cefin Trucks distribütörlüğünde Avrupa’daki en büyük 4S tesis açılışını gerçekleştiren Ford Trucks, ataklarını peşpeşe sürndürdü. Romanya’nın hemen ardından Macaristan distribütörü Delta Truckile Budapeşte’de ve ardından Bulgaristan distribütörü Bulavto Holding ile Sofya’da işbirliği imzaladı.

Doğu Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdiği bu açılışlarla global büyümesini Avrupa’ya taşıyan Ford Trucks, önümüzdeki dönemde diğer Avrupa ülkelerinde de yeni bayi yapılanmalarına hız verecek.

Macaristan distribütörlüğü de Ford Trucks’ın Avrupa’daki ilk noktalarından…

Ford Trucks, gözünü Avrupa’ya dikti

Ford Trucks’ın uluslararası pazarlara açılma yaklaşımını aktaran Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şunları söyledi; “Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’daki yeni işbirliklerimizle bayilik çalışmalarımızı tamamladık. Açtığımız tesisler Avrupa pazarına yönelik ilk adımlarımız niteliğinde. Global büyüme planlarımız çerçevesinde yeni bayi yapılanması ile giriş yaptığımız Avrupa pazarında satışlarımız ve kurmuş olduğumuz satış sonrası yapılanmamızla müşteri memnuniyetimizi çok daha ileri seviyelere taşıyacağımıza inanıyoruz. Avrupa pazarı, Ford Trucks’ın global büyüme planlarında önemli bir yere sahip. Hedefimiz ürettiğimiz her 3 araçtan birini ihraç etmek ve ihracatımızın yüzde 50’sini Avrupa pazarlarına yönelik gerçekleştirmek. Ford Trucks’ın global olarak 2020 itibariyle toplam 50 ülkede bayi yapılanmasını tamamlama hedefimize de kararlılıkla ve başarıyla devam ediyoruz” dedi.

Bulgaristan’da da Ford Trucks distribütörlüğü için imza atıldı

Türkiye’den dünyaya teknoloji ve mühendislik ihraç ediyor

55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesini, farklı ihracat pazarlarına özel ürün geliştirme özelliği ile birleştiren Ford Trucks, Orta Doğu, Kuzey ve Sahraaltı Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve son olarak Doğu Avrupa’daki iş birlikleri ile 29 ülkede faaliyet gösteriyor. Ford’un ağır ticari araçlar ve ilgili dizel motor ve motor sistemleri için küresel mühendislik merkezi olan Ford Otosan, sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Kuzey Amerika dahil tüm potansiyel ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunabilmek için ileri teknolojiler üzerinde çalışıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz