Ford Trucks, 511 eğitimli şoför arasından en iyileri seçti

 

 

 

 

Çekici ve kamyon filosu sürücülerine ekonomik, emniyetli ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla Ford Sürüş Akademisi’nde verilen ileri sürüş eğitimleri en başarılı sürücüleri belirledi.

Belirlenen en başarılı sürücüleri arasında yapılan yarışma sonucunda, Platin Sürücü ödülünü kamyon kategorisinde Kozaklılar firmasından Cumhur Bircan, çekici kategorisinde ise TLS Lojistik’ten Zait Şengül kazandı.

Yarışmaya, eğitim alan toplam 511 sürücü arasından, başarıları ile “Altın Sürücü” unvanını elde eden 17 sürücü katılım sağladı.

 

Kamyon ve Çekici olmak üzere 2 ayrı kategoride yapılan yarışmada, sürücüler yazılı sınav, ekonomik ve güvenli sürüş ile ileri sürüş yetenekleri konusunda çeşitli testlerle beceri ve bilgilerini sergiledi. Yarışma; sürüş yetenekleri, geri park, yanal park, düz çizgi geçişi, şerit değiştirme, genişlik tahmini, nokta duruşu etaplarından oluşturuldu.

Ekonomik sürüşler, Ford Trucks’ın Filobil-Filo Yönetim Sistemi ile donatılmış 1846T 460PS E5 otomatik şanzımanlı ve intarderlı, tenteli dorseli çekiciler ve 4136 D 6×4 damperli inşaat kamyonları ile gerçekleştirildi. Değerlendirme Filobil’den alınan ortalama yakıt tüketimi, etap tamamlama süreleri, sürüş hızları ve sürüş ihlalleri değerlendirilerek yapıldı.

 

Yarışma sonucunda her iki kategoride birinci olan firmalara 4 adet Lassa marka lastik ve 2 adet Bandag kaplama, ikincilerine 2 adet Lassa marka lastik ve 2 adet Bandag kaplama, üçüncülerine 2 adet Bandag kaplama hediye edildi. Her iki kategoride birinci olan sürücülere ise Yapı Kredi Bankası tarafından 1.500 TL, ikincilere 1.000 TL, üçüncülere ise 500 TL değerinde Migros Hediye Çeki verildi.

 

Kamyon kategorisinde Kozaklılar firmasından Cumhur Bircan birinci, Erkayalar’dan Abdullah Erkaya ikinci, Özkan Mühendislik’ten Cengizhan Öziş üçüncü oldu. Çekici kategorisinde ise TLS Lojistik’ten Zait Şengül birinci, Yalım Grup’tan Ali Nar ikinci, Umutcan Ticaret’ten Hakkı Sak üçüncülüğü kazandı.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz