Ford, Renault ve Mercedes mercek altında

Emisyon skandalının ikinci perdesi Renault ile açıldı. Geçtiğimiz günlerde bazı modellerinin emisyon değerlerinde oynama yaptığı iddia edilen Renault’dan bazı yöneticiler Fransız hükümetinin teknik uzmanlarıyla konuyla ilgili görüşme yaptı. Yöneticiler uzmanlara Captur ve diğer iki dizel motorlu modelin neden legal sınırlardan daha yüksek emisyon değerlerine sahip olduğunu açıkladı.

Fransız gazete Les Echos, Renault ile birlikte Ford ve Mercedes’in de yüksek emisyon değerleri nedeniyle inceleme altında olduğunu yazdı.

Fransız Enerji Bakanlığı’ndan gelen talimatla Renault Captur, Espace ve ismi verilmeyen bir model emisyon testine tabii tutuldu. Testlerin açıklanan ön sonuçlarına göre araçların emisyon sınırlarını aştığı belirtildi.

Ford C-Max ve Mercedes S-Class modelleri de teste girdi ve Renault modelleri kadar çok olmasa da emisyon değerlerinin yüksek olduğu ortaya çıktı.

Fransız hükümeti, özellikle Euro 6 normlarından sonra satışa sunulan Captur’da yüksek emisyon değerinin çıkmasından dolayı endişeli olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz