Ford Otosan 27 Nisana kadar çalışmayacak

Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları

Türkiye’de genele sağlık açısından önlemler artıyor. 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağı 20 yaş altındaki gençler ve çocuklarla devam ediyor. 30 büyükşehire giriş çıkış yasaklandı. Bu arada otomotiv üreticileri de üretime verdikleri arayı uzatıyorlar. Ford Otosan da üretim molasını şirketin Avrupa operasyonuna paralel uzattığını açıkladı.

Şirket, kararın Avrupa’da ticaretin kesintiye uğraması, tedarik zincirinde yaşanan problemler sebebiyle alındığını bildirdi.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili olarak, üretim operasyonlarına 13 Nisan’a kadar ara veren Ford Otosan, Kocaeli ve Eskişehir Fabrikalarında üretime verdiği arayı devam ettirme kararı aldı.

Şirketten yapılan açıklamada, bu kararın Covid-19 salgınıyla yürütülen mücadele kapsamında; Avrupa’da ticaretin kesintiye uğraması, tedarik zincirinde yaşanan problemler nedeniyle alındığı bilgisine yer verildi.

Üretimin yeniden başlama kararının ise salgının seyrine paralel olarak, operasyonel kısıtlamaların ve tedarik zincirindeki aksamaların düzelmesi, bayi ağının yeniden çalışma kabiliyetine kavuşmasına bağlı olarak alınacağı açıklandı.

Şirket bu kararın, çalışanlarının sağlığı önceliğinde; ulusal ve uluslararası sağlık otoritelerinin açıkladığı güvenlik tedbirleri doğrultusunda alınacağını vurguladı.

Ford Otosan, planlarını Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ve Koç Topluluğu genelinde uygulanmakta olan tedbirler doğrultusunda güncellediğini bildirirken, üretim arasının mevcut koşullara bağlı olarak 27 Nisan’a kadar devam edeceği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz