Ford, Fiat, Volvo, Alfa derken bir marka daha

0

Otokoç, yeni bir markanın daha satışına başladı

2008 krizinde Amerika’da girdiği krizden çıkışta çoğunluk hisselerini Fiat’a kaptıran Chrysler’ın Avrupa satışları yeniden organize ediliyor. Bu kapsamda Türkiye operasyonu yeni yılla birlikte Tofaş çatısı altına girdi.

[yuzo_related]

Tofaş’ın markalarının satış ve satış sonrası en büyük bayilik şirketi olan Otokoç da Chrysler markalarını satan ilk yeni şirket oldu.

Volvo’ların da yüzde 27’sini satıyor

Otokoç Otomotiv, 2009 yılında iki noktada başlayan Volvo satışlarını, 2011 yılında beş noktaya taşıyarak Volvo satışlarından aldığı payı yüzde 27’ye çıkardı ve Türkiye’de en çok Volvo satan bayi konumuna geldi.

Alfa Romeo ve Lancia markalarının ise yüzde 70 satışını gerçekleştiren Birmot, 2012 yılında Jeep markasına da satış ve servis anlamında hizmet vermeye başlayacak.  Böylelikle, Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet verilen otomotiv markalarının sayısı 6’ya çıkacak.

Ağır ticari araç satışlarında ulaşılan 1.820 adetlik satış rakamıyla Ford Otosan bünyesinde en çok satış yapan bayii konumuna gelen Otokoç bu satış rakamları değerlendirildiğinde üretici ve distribütör satışlarında yaklaşık olarak pazar 5.sinin sattığı toplam adet kadar sadece Ford markalı ağır ticari vasıta satmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here