Ford fabrikası üretimi yeniden durdurdu

Koronavirüs COVID-19 salgını sonrası normal üretime dönmeye çalışan Ford için talihsiz bir olay yaşandı, hata iki! Ford Motor Salı günü üretimin yeniden başladığı bir fabrikasında çıkan pozitif virüs vakası üzerine üretimi durdurduğunu açıklarken, bir başka fabrika daha üretimden yeniden düştü. Bir başka gelişme ise ABD basınında çokca eleştiri konusu olan Başkan Donald Trump’ın maske takmama görüntülerinden biri bu kez ziyaret ettiği Ford fabrikasında yaşandı. Başkan, Ford yöneticilerinin verdiği şeffaf maskeyi de takmayacağını belirterek kendisini takip eden gazetecilere verdi. Bu görüntülerde dün ABD medyasının tartıştığı önemli bir konu oldu.

Ford hangi fabrikaları kapattı? Bir işçinin pozitif COVID-19 testi nedeniyle Dearborn, Michigan fabrikası açılışının bir gün sonrasında kapatılırken; Chicago fabrikası da tedarik sıkıntısı nedeniyle kapatıldı. Tedarikçi şirkette de bir pozitif test nedeniyle tesisin kapandığı belirtiliyor.

Ford Chicago fabrikası Ford Explorer ve Lincoln Aviator SUV’ları üretiyor. Dearborn ise F-150 pick-up üretim yeri. Ford da dahil olmak üzere ABD otomobil endüstrisi, salgın nedeniyle uzun bir kapanışın ardından bu hafta başında birçok fabrikayı yeniden açtı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz