Ford Cargo 1846T, Aralıkta satışa çıkıyor

0

YENİ FORD CARGO ÇEKİCİ 1846T MÜŞTERİLERİNE GÖSTERİLDİ

Ford'un Gebze ar-ge merkezinde 350 Türk mühendisle geliştirdiği, İnönü fabrikasında da üretimine başlayacağı yeni çekicisi 1846T'nin dünya prömiyeri İstanbul'da gerçekleştirildi.

Hedef kitlesini lojistik şirketlerinin oluşturduğu yeni Ford Cargo 1846T, 460 beygir gücündeki motoru ile Mercedes Axor egemenliğindeki  bu sınıfa Aralık ayında ilk kez girecek.

Ford'un tüm dünyada ağır kamyon sınıfına yeniden dönüşünü de simgeleyen yeni çekici İstanbul'da açılan Logitrans Transport Lojistik Fuar'ın da gösterildi.

Daha önce sadece resimleri yayınlanmış olan çekici ile Ford, "Bu sınıfta ben de varım!" dedi.

1846T'nin üretimine yönelik gelişmeleri ve testleri anlatan Ford Otosan İnönü Fabrikası Müdürü Miustafa Menkü, yeni aracın Belçika, Almanya, İngiltere, İspanya, Türkiye, Brezilya, İsveç ve Suudi Arabistan'da değişik testlere tabi tutulduğunu söyledi.

 

YENİ FORD CARGO 1846T ÇEKİCİ ÖZELLİKLERİ

Yeni çekicinin 18 ton üstü ağır sınıfta Ford'a güç katacağına kesin gözle bakılıyor. Bu araçtan bir yıl içinde 2500 adete yakın üretim yapılacak. Bu üretimin 1500 adeti iç pazarda satılırken, 1000 adete yakını da ihraç edilecek.

Türkiye pazarına Aralık ayında satışa çıkacak olan yeni çekici, kendine hedef olarak Mercedes Axor'u seçmiş.

Yeni çekicinin pazarda nasıl bir satış performansı yakalayacağına ise lojistik şirketlerinin şoförlerinin kullanımı sonrası belirginlik kazanacak.

 

1846T YAKIT TÜKETİMİ NE KADAR?

Bu sınıftaki araçların 100 km'de ortalama yakıt tüketimlerinin 32-35 litre olduğu belirtiliyor. Bu rakamı yakalayan bir çekicinin tutumlu olarak değerlendiriliyor. 

 

YENİ 1846T'NİN FİYATI NE OLACAK?

Henüz net fiyat henüz açıklanmadı fakat 71 bin euro civarında bir rakam son dakika değişiklik marjı olmakla birlikte makul kabul ediliyor.

Bu sınıfta Mercedes Axor 77 bin eurodan satılırken yine Ford'un mevcut 1436 model çekici 65 bin eurodan satılıyor.

 

 

ford 1846T ford cargo

ford 1846T ford cargo

ford 1846T ford cargo

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here