FLAŞ HABER ! Fiat, anavatanındaki fuara katılmadı, fuar iptal edildi

 

Bu görüntü çok eskide kaldı

 

Avrupa'da otomotivin yaşadığı krizin bedelleri ödenmeye devam ediyor. 2007 yılından bu yana yüzde 50 civarında satış kaybeden İtalyan otomotiv sanayi bu yüzden tarihi bir fuarın iptaline imza atmış oldu. Hatta bu fuar bu yıl yapalmamakla kalmayıp, artık başka bir kentte düzenlenecek.

İşte detaylar…

İtalyan otomobil üreticisi Fiat; Cenevre, Frankfurt ve Paris’te gerçekleştirilen otomobil fuarlarının halka ve medyaya kendilerini duyurmak için yeterli olduğunu belirterek memleketinde gerçekleştirilen tek uluslararası otomobil fuarı olan Bologna Auto Show’a katılmayacağını duyurdu.

Zaten fuar da bu yıl katılımcı azlığı nedeniyle iptal edildi.

Satışların kötü gitmesi nedeniyle üreticilerin katılmayı reddettiği fuarda geçtiğimiz yıl 133 katılımcı bulunuyordu. Bu yıl bin katılımcıyı ağırlayan Frankfurt Otomobil Fuarı’yla karşılaştırıldığında oldukça düşük katılımın gözlendiğin Bologna Otomobil Fuarı için organizatörler yeni bir şehir aramaya başladı.

Tüm bu arayışlar sonucunda önümüzdeki yıl aralık ayında gerçekleştirilecek fuarın Milano kentinde yapılmasına karar verildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz