Filo kiralama şirketi Sixt Rent A Car satıldı, işte yeni patron

Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Hancan

Filo kiralama sektöründeki çalkantının 2020 yılına sayılı günler kala umuda döndüğü bir konjonktürde, bir de satın alma yaşandı. 28 yıldır faaliyet gösteren Sixt Rent A Car Türkiye filo kiralama şirketi, Bor Holding çatısı altına dahil oldu.

Satın alımcı holding, yaptığı açıklamada satın alma ile birlikte Sixt Türkiye’ye 200 milyon TL  yatırım gerçekleştireceğini ve şube sayısını 2 yıl içinde iki katına yükseltmeyi hedeflediğini bildirdi. Böylece 2021 yılı sonunda 41 şubeye ulaşılacak. Aynı süre içinde 1.300 olan araç sayısı 3.900 adete yükselecek.

Satın alımcı şirket otomotiv, sigorta ve yazılım sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Yazımızın altında Bor Holding ile ilgili bilgi yer alıyor.

Satın alma anlaşması içeriğinde Sixt Türkiye bünyesinde bulunan bütün çalışan, bayii ve satış ağı holding yönetimine aktarılıyor.

Satın alma ile ilgili bir açıklama yapan Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan: “Yüzde 100 yerli sermayeli bir grup olarak Sixt Rent A Car gibi uluslararası bir markanın Türkiye temsilciliğini almaktan dolayı mutluyuz. Holding olarak Sixt Türkiye markasını bünyemize alırken uzman olduğumuz alanlarda büyümeyi ve ülkemizde istihdam sağlamayı hedefledik. Holding’in güçlü ve kurumsal sermaye yapısı ile Sixt Türkiye’nin büyümesini gerçekleştireceğiz. Resmi anlaşma süreci sonrasında yeni şubeler ile rekabet gücümüzü artıracağız ve ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Bor Holding kimdir:

Holdingin temelleri, 2013 yılında Borlease Otomotiv ile atıldı. Daha sonra Ayka Sigorta, Alesta Sigorta, Tardigrad ve Magdeburger Sigorta şirketleri çatı altına katıldı. 2019 yılı Ocak ayı itibarıyla otomotiv, yazılım ve sigortacılık yatırımlarının sinerjisini artırabilmek amacıyla tüm markalar Bor Holding çatısı altında hizmet vermeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz