Fiat’ın liderliğindeki listeye Toyota yedinci sıradan girdi

Eylül ayında İtalya’da otomobil satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yalnızca yüzde 2.6 düşüş gösterdi. Ay boyu toplam 106 bin 363 adet yeni otomobilin satıldığı pazarda Ocak-Eylül arasında da 996 bin 349 adet yeni otomobil satıldı. Ocak-Eylül döneminde satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8.5 azaldı.

İtalya’da düşük emisyonlu otomobillere olan talebin artmasıyla Toyota yüksek bir performans yakaladı. Japon üretici İtalya’da eylül ayında en çok satış yapan otomobil markaları arasına yedinci sıradan giriş yaptı.

Ülkede en çok satış yapan otomobil üreticisi ise 21 bin 697 adetlik satışla yerli üretici Fiat oldu. Fiat’ı, 8 bin 43 adetlik satışla Alman üretici Volkswagen takip etti. Listenin üçüncü sırasında 7 bin 297 adetlik satışla Ford aldı.

İşte İtalya’da eylül ayının en çok satan otomobil üreticileri ve pazar payları:

İtalya’da en çok satılan otomobil bazındaki listeye baktığımızda ise son iki ayın lideri Fiat Panda’yı yine birinci sırada görüyoruz. Eylül ayında 8 bin 685 adet satılan Panda’yı, 4 bin 634’le Fiat Punto, 3 bin 592 ile de Fiat 500L takip ediyor. En fazla satılan otomobiller listesinde Fiat’ın hakimiyeti, ay boyu 2 bin 375 adet satılan Fiat 500’le sekizinci sırada da devam ediyor.

Eylül ayında en fazla satılan otomobillerin listesi:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz