Fiat Egea’ya yeni sefer görev emri

Hafif ticari araç Fiat Doblo’yu ABD pazarına ihraç eden Tofaş, binek aracı Egea’yı da “Dodge” markasıyla Meksika’ya gönderecek.

Fiat Egea projesi, sedan, hatchback ve station wagon seçeneklerinden oluşan, toplam 1 milyar doları aşan bir yatırımla hayata geçen zenci porn önemli bir otomobil projesi olarak dikkat çekiyor. Tofaş”ın Fiat Egea model ailesinden 2023 yılına kadar toplamda 1.2 milyonu aşan bir üretim hedefi mevcut. Fiat Egea model ailesi ile şirket 10 milyar dolarlık toplam ihracat gerçekleştirecek.

BİR KAPI DAHA AÇILIYOR

Tofaş CEO’bu Cengiz Eroldu Kuzey ve Güney Amerika dahil tüm Amerika kıtasında güçlü bir mirasa sahip Dodge markasını da ihracat portföylerine kattıklarını söyledi. Eroldu, Meksika’ya ihraç edeceleri araçlarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Tofaş olarak Dodge markasına üretim yapacak olmamız çok önemli bir adım. Dodge markasıyla ilk etapta Meksika pazarına giriyoruz. Meksika köprü bir pazar. Rekabetin çok yaşandığı ve Türkiye’den daha büyük bir yapıya sahip Meksika’da yılda 1.4 milyon adet araç satılıyor; buna karşın yıllık 3 milyon adetlik üretim kapasitesiyle Meksika’daki otomotiv endüstrisi Türkiye’den misliyle daha büyük bir yapıya sahip. Dodge ile Meksika pazarına elbette yine Egea modelimizle giriyoruz. Türkiye’de üretilen Egea Sedan modelimiz, Dodge Neon adıyla bu pazara ihraç edilecek.

DODGE NEON İHRACATI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Egea Sedan ile Dodge markasını portföylerine katarak Amerika kıtasında bir kapı daha açtıklarını kaydeden Eroldu, Dodge Neon’u bu yıl içinde Meksika’ya ihraç etmeye başlayacaklarını, Meksika pazarında aracın sadece benzinli motor versiyonlarının satılacağını açıkladı.

DODGE YEDİNCİ MARKA OLDU

Tofaş’ın üretim yaptığı marka sayısı Dodge ile birlikte (Fiat, Ram, Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall) 7’ye çıkmış oldu. Sedan açısından bakıldığında satışların çok iyi gittiğini belirten Eroldu, “Egea, Türkiye’de kısa sürede 8 bin 500 adetlik satışa ulaşırken, Türkiye pazarı da dahil, EMEA Bölgesi’nde 20 bin adetlik toplam sipariş seks hikayeleri aldı. Şubat ayı itibarıyla Egea Sedan benzinli otomatik versiyonumuzu da pazara sunduk. Otomatik versiyon da satışlara ilaveMUSTAFA BEYİN KATKIBI BÜYÜK

Egea ailesinin tamamlanmasıyla birlikte, Avrupa ve Türkiye’de C segmentinde, Fiat markası açısından çok daha iyi sonuçlar elde edileceğini öngördüklerini vurgulyan Eroldu, “Tüm bunların hayata geçmesinde, Fiat Egea projesinin üçlü model ailesine dönüşmesinde, rahmetli Mustafa Bey’in elbette çok büyük katkısı ve desteği oldu. Tofaş çalışanları olarak Mustafa Bey’in desteğini asla unutmayacağız. Mustafa Bey’in Egea projesindeki emeklerine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz