Fiat Doblo Trekking versiyonu yola çıkıyor

2000 yılından bugüne 1.8 milyondan fazla üretilen Fiat Doblo yeni model yılı için bir dizi yeniliklerle geliyor. Yeni Euro 6 uyumlu MultiJet 2 dizel motora sahip 2022 model Doblo; standart olarak off-road görünümlü Trekking bir versiyonu da yola taşıyacak. Hafif ticari araç pazarında performans, işlevsellik, taşıma kapasitesi ve düşük işletme maliyetleri gibi konularda öne çıkan Doblo, (90, 105 ve 120 hp gücünde) arazi görünümüne sahip yeni Trekking versiyonunda zengin bir ekipman listesi sunuyor.

Apple CarPlay ve Android Auto ™ uyumlu yeni 7 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, viraj barlı Bi-Link bağımsız arka süspansiyon, gelişmiş Start & Stop, akıllı alternatör, değişken zamanlı yağ pompası ile donatılan yeni Doblo; kendine özgü bir stile sahip . Cargo, Cargo Maxi ve Combi konfigürasyonlarında Trekking modeli yer alacak. Traction + kontrol sistemi sayesinde, zorlu yollarla güvenli bir şekilde yol almayı hedefleyen aracın, Trekking logolu yeni yan çıtaları, tavan çubukları ve koruma plakalı özel gövde renginde ön ve arka tamponları dikkat çekecek. Combi versiyon ile birlikte standart olarak sunulan elmas kesimli Trekking alaşım jantlar da öne çıkıyor. Doblo Trekking’te; park sensörleri, arka görüş kamerası, sis farları, karartılmış arka camlar, elektrikli olarak ayarlanabilen yan aynalar ve yükseltilmiş süspansiyon standart. Doblo Trekking’te Mopar Connect tarafından sunulan bağlantı hizmetleri de yer alacak.

Fiorino için 80 HP Multijet

Küçük kombivan segmentinin öncüsü olan Fiat Fiorino; yeni model yılı ile birlikte daha fazla verimlilik sunan; yeni Euro 6 uyumlu 80 hp 1.3 MultiJet 2 turbo dizel motoru da seriye ekledi. Fiorino Türkiye’de 95 HP dizel ve 77 HP benzinli ve LPG’li motorlarla satın alınabiliyor.

Tofaş tarafından Türkiye’de üretilen Doblo geçen yıl 68 bin 798 adet üretildi; bu rakamın 23 bin 952 adedi iç pazarda satılırken 33 bin 90 adedi Fiat; 10 bin 621 adedi Ram markasıyla olmak üzere 43 bin 711 adedi yurtdışına ihraç edildi.

2020 yılında Tofaş, MCV olarak 30 bin 96 adet araç üretti. 16 bin 867 adet iç pazarda Fiat Fiorino olarak satış gerçekleşirken; 13 bin 335 adet ihracat ise Minicargo proje adıyla yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz