Fiat 500’ü yenilesek mi, yenilemesek mi?

Fiat 500’ü yenilesek mi, yenilemesek mi?

10. yılı geride bırakmaya hazırlanan ikonik Fiat 500’ün yenilenmesi konusunda bugünlerde Fiat yöneticileri adeta papatya falı bakıyor.

İtalyan Fiat’ın ikonik modeli Fiat 500 yakında 10. yılı geride bırakacak. Bugünlerde marka için büyük bir başarı öyküsü olan bu modelin yenilenmesi çok ciddi bir konu olarak öne çıkıyor.

Bu denli ikonik bir modelin yerine ne konulabilir?

Fiat 500’ü yenilesek mi, yenilemesek mi?

Fiat Marka Şefi Olivier François’ya göre bu sorunun yanıtı ‘hiçbirşey.’ İngiliz Auto Express’teki söyleşisinde Olivier François, “Yeni bir 500, yeni bir 500’e ihtiyaç duyulduğunda yapılabilir” diyerek, tasarım açısından yenilemeye pek gerek olmadığının sinyalini veriyor. Modelin geçmişine hiçbir şekilde ihanet etmelerinin mümkün olmadığını dile getiren François, bunun tasarım açısından büyük bir meydan okuma olduğunu ve bu konu üzerinde titizlikle çalıştıklarına işaret ediyor. Ayrıca François’ya göre, gerçek bir meydan okuma modelin ikonik yönünü muhafaza ederek modernize etmekten geçiyor. Bu yüzden Fiat mühendisleri ve tasarımcılar da Fiat 500’ün temel hatlarını koruyarak modernize etmekte ısrarlı…

Zaten Olivier François da Fiat 500’ün yüzde 60’ının 2007 ile 2016 yılları arasında değiştiğini ve modernize edildiğine dikkat çekiyor.

Anlaşılan o ki, yeni Fiat 500’ü beklerken, ilk 500’ün piyasaya çıkışının 60. yıldönümünde İtalyan firmadan sadece özel bir seri dışında başka bir şey beklememek gerekiyor…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz