Ferrari F8 Spider 2020 sonunda tek kişi için gelecek

Ferrari Türkiye distribütörü Fer Mas Müdürü Özgür Süslü

Koleksiyonerler ve çok özel meraklıları için süper spor otomobiller üreten Ferrari, 2020 yılında öyle bir otomobil getirecek ki Türkiye kontenjanı sadece 1. Yazıyla da bir. Ferrari F8 Spider 2020 yılında bir Türk müşteri için ithal edilecek.

Gelmiş geçmiş en başarılı V8 motorlardan birine sahip olan bu süper spor otomobil orta-arkadan motorlu ve üstü açılabiliyor.

İtalyan markanın Türkiye distribütörü Fer Mas Müdürü Özgür Süslü, yeni modelin tanıtımı için düzenlenen toplantıda “Ferrari F8 Spider, çok özel bir otomobil. F8 Spider’ı ülkemize 2020 yılının son çeyreğinde 1 adet getireceğiz. Önümüzdeki dönemde ise ön sipariş almayı sürdüreceğiz” açıklaması yaptı.

İstanbul  Feriye’de yapılan tanıtım etkinliğine Türkiye’deki potansiyel Ferrari müşterileri katıldı. Etkinlikte F8 Spider modeli de gösterildi.

720 HP’lik motor

F8 Spider, 1977 yılında 308 GTS ile başlayan üstü açık V8 motorlu spor otomobil kategorisinin son temsilcisi. Kompakt RHT (Açılır Hard Top) tavana sahip F8 Spider, 3902 cc hacmindeki turbo beslemeli 720 HP’lik motoruyla neler yapacağına yönelik ipuçları da veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz