Faraday Future da nereden çıktı?

Amerika’nın en zengin isimlerinden Elon Musk‘ın giderek yükselen Tesla markasını gözüne kestiren Faraday Future, ilk hamlesini yapıyor. Hem de otomobilseverlerin ağzının suyunu akıtacak kadar güçlü ve çekici bir modeli sahneye çıkartarak…

Arkasında Çinli milyarderlerin olduğu, bugüne kadar adeta bir sır perdesinin arkasında kalmayı başaran yeni dönem otomobil üreticilerinden Faraday Future, 1.000 beygirlik konsept aracını vitrine çıkarmaya hazırlanıyor.
Faraday Future, CES 2016’da sergileyeceği yeni otomobil konseptiyle Amerikalı elektrikli araç devi Tesla’nın karşısında “Ben de varım” diyecek.

İlk fotoğrafları yayınlanan konsept araç FFZERO1’in keskin hatları dikkat çekiyor. Tek kişilik tasarlanan aracın kabini de gelecekten gelmiş hissi veriyor. Direksiyon simidine akıllı telefon yerleştirilebilen FFZERO1’in sürücüsüne 45 derecelik bir oturma açısı sunuyor. Bu sayede sürücünün kendini Formula 1 pilotu gibi hissetmesi amaçlanıyor.

FFZERO1’in her bir tekerleği için ayrı ayrı güç üreten 4 motoru bulunuyor. 1.000 beygirlik araç 0’dan 100 km hıza 3 saniyenin altında çıkabiliyor.


Faraday Future da nereden çıktı?

Son zamanlarda adını sık duymaya başladığımız Faraday Future, 18 ay önce Çin’in Netflix’i olarak bilinen LeTV’nin milyarder sahibi Jia Yueting’in desteği ile kuruldu. Tasarım ekibinin başında BMW X1, İ3 ve i8 modellerinin dışını tasarlayan ekibin lideri Richard Kim’in bulunduğu Faraday Future, yakın zamanda Las Legas’ın kuzeyinde yeni bir fabrika inşa etmek için 1 milyar dolarlık anlaşmaya imza attı. Milyar dolarlık fabrika tamamlandığında şirketin 4.500 çalışanı olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz