Ethem Sancak, otomotive gireceğini açıkladı

İşadamı Ethem Sancak, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun elinde bulundurduğu Skyturk360 televizyonu ile Akşam ve Güneş gazetelerinin de bünyesinde bulunduğu Turkmedya’yı satın aldı. Hedef Alliance’ı sattığını ve sağlık sektöründen  çıktığını belirten Sancak, Türkiye’de bir sonraki hedefinin otomotiv ve finansta yer almak olduğunu söyledi.

 

Önceki hafta TMSF’nin el koyduğu Skyturk360 televizyonu ile Akşam ve Güneş gazetelerinin de bünyesinde bulunduğu Turkmedya’yı satın alan Ethem Sancak, “Sırada otomotiv ve finans sektörlerine girmek var.” dedi. Tecrübelerini paylaşmak için Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) bünyesindeki Helezon İşadamları Derneği’nin düzenlediği sabah sohbetine konuşmacı olarak katılan işadamı Ethem Sancak, Hedef Alliance’ı sattığını, sağlık sektöründen de çıktığını söyledi.

Bununla asıl amacının dünyada daha etkin bir konuma gelme yolunda ilerleyen Türkiye’de daha can alıcı sektörlerde bulunmak olduğunu vurgulayan Ethem Sancak, “Hedef’i sattım. Çeşitli sebepleri var. İlki medyaya girmekti. Çünkü bir ülkenin sağlıklı gidişi veya gidemeyişinde medyanın önemli rolü var. Önemli olan, insanlara doğru bilgiyi aktarmak. İkincisi otomotiv sektörüne girmek. Üçüncüsü ise finans sektörüne girmek.” dedi.

 

Türkiye’nin iki yıl içinde dünyada etkili bir konuma gelebileceğine işaret eden Sancak, otomotiv sektöründe her alanda olabileceğini söyledi.

 

İşadamı Sancak, finans sektöründeki planları ile ilgili ise “Batı sistemi bu sektördeki rantı finansa ve faize oturtmuş. Hâlbuki bunun alternatifi var, faizsiz etkili bir şekilde sektörde bulunulabilir. Gücüm yeterse bu işe de soyunacağım. Bu bir temenni, henüz adım atılmış değil.” şeklinde konuştu.

 

Sancak, çok fazla kâr edildiği dile getirilen inşaat sektörüne girmeyeceğini söyledi.

 

Arif Bayraktar/Zaman

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz