Eşref Biryıldız’ın yerine gelen isim belli oldu

Deneyimli isim Eşref Biryıldız’ın emekliliğiyle boşalacak Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu Başkanlığına gelecek isim belli oldu.
Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Eşref Biryıldız’ın yerine Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine 1 Temmuz 2017 itibariyle Hakan Tiftik gelecek.

24 Kasım 2008’den beri Borusan Otomotiv’de olan ve 6 Nisan 2017 tarihinde Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu üyeliği görevine atanan Eşref Biryıldız, yeni bir atama yapılana kadar Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevini bu görev ile birlikte yürütüyordu.

Borusan Otomotiv yeni CEO’su Hakan Tiftik kimdir?

Hakan Tiftik Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu başkanı olarak Borusan Otomotiv Grubu şirketleri olan Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım, Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret, Borusan Oto Servis ve Ticaret, Borusan Otomotiv Premium şirketlerinin sorumluluklarını üstlenecek.
Hakan Tiftik, Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini, Koç Üniversitesi’nden M.B.A yüksek lisans derecesine sahip.
Profesyonel kariyerine Intekno Teknoloji ve Know-How firmasında otomasyon ve kontrol mühendisi olarak başlayan ve Pittsburgh Pennsylvania’da yerleşik olarak Kuzey Amerika’da çeşitli otomasyon projelerinde çalışan Tiftik. Türkiye’ye döndükten sonra Kordsa Grubunda çeşitli pozisyonlarda görev yapmış, Almanya’da yerleşik olarak Interkordsa GmbH, DUSA International Ltd Co, USA Global İş Direktörü Kordsa Avrupa Ortadoğu, Afrika Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Kordsa Türkiye Genel Müdürü, Kordsa Global Satış Başkan Yardımcısı rollerini üstlenmiş, 2010 yılında Kordsa Global CEO ve Başkan pozisyonuna gelmiştir. 2007-2013 yılları arasında aynı zamanda Mısır’da kurulu Nile-Kordsa, Endonezya’da kurulu IndoKordsa, Tayland’da kurulu Thai-Indo Kordsa firmalarının Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini de devam ettirmiştir.

Ağustos 2013’den bugüne kadar Mondi Tire Kutsan AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO görevini yürütmüş olan Hakan Tiftik aynı zamanda Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinin de sorumluluğunu üstlenmiştir.
2012 – 2015 yılları arasında DEIK Türk-Brezilya İş Konseyi Başkanlığını yürüten Tiftik, 2015 yılı itibarı ile DEIK Avusturya-Türk İş Konseyi Başkan Vekilliğini yürütmektedir ve 2014 yılından itibaren de Oluklu Mukavva Üreticileri Derneği Başkan Yardımcısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz