Eski Qashqai’ye bir ödül daha

2014 yılında makyajlanan Nissan Qashqai, Türkiye’de en çok satılan kompakt SUV ünvanını bu yıl da korudu. Zaten Qashqai, son haliyle Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada da popülerliğini devam ettiriyor.

Son olarak, 2015 yılının otomobillerini seçen İngiliz What Car? “En İyi Kompakt SUV kategorisinde ödülü yine Nissan Qashqai’ye verdi.

Araç böylelikle üç yıl üst üste derginden aynı ödülü almış oldu.

Her yıl Londra’da gerçekleştirilen törende 16 rakibini geride bırakarak “Yılın En İyi Kompakt SUV”u seçilen Nissan Qashqai, ayrıca 15,000-25,000 paund aralığında “Best Buy” da seçildi. Nissan Qashqai’nin Türkiye’de 74.450 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bulduğunu hatırlatalım…

Elemelerde öne çıkan Nissan Qashqai 1.5dCi 110 n-tech; verimlilik, yakıt ekonomisi, çevreci dizel motor, yumuşak süspansiyon, kaliteli iç mekan ve zengin ekipman seviyesi gibi özelliklerle juri tarafından övgü aldı.

Nissan Qashqai’den 2015 yılı boyunca Türkiye’de 17.413 adet satıldı. Qashqai satışları yılın ilk iki ayı hariç 1.000 adedin altına hiç düşmedi.

Nissan hatırlanacağı üzere 2015 yılında Türkiye operasyonunu kendi üzerine devralmış, yıllardır Türkiye distribütörlüğünü yürüten Sumitomo’yu Japonya’ya yolcu etmişti.

Yeni dönemle birlikte marka, Türkiye’deki en büyük Japon otomotiv oyuncusu olma hedefini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz