Eski Opel Fabrikası yedek parça deposu oldu

İzmir Torbalı’da bulunan eski Opel Fabrikası PSA Grubu tarafından kullanıma açıldı. 1990 yılında faaliyete geçen ve 1992 yılında Vectra üretilmeye başlanan fabrika 2000 yılında kapatılmıştı.

Ardından Opel Türkiye şirket merkezi olarak kullanılmaya devam eden fabrika alanı; Opel’in 2017’de PSA Grubu bünyesine girmesi sonrası planlamalara açık hale gelmişti. Groupe PSA Türkiye, geçen yıl Torbalı’daki tesisi değerlendireceğini açıklamıştı.

Bugün yapılan bilgilendirmede PSA çatısı altındaki tüm markalar için yedek parça dağıtım deposu olarak buranın işletmeye alındığı belirtildi.

Groupe PSA Türkiye, İzmir Torbalı lokasyonunda yapılandırılan yedek parça deposunun faaliyetine başladığını duyurdu.

Groupe PSA’nın Türkiye ekonomisi ve pazarına inandığını açıklayan Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, deponun dört markaya hizmet verdiğini vurguladı.

Cornuaille, Groupe PSA’nın sahibi olduğu Peugeot, Citroën, Opel ve DS markalarıyla birlikte yatırımlarına ve büyümeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu yılın başında Peugeot, Citroënve DS markalarına ait İstanbul’daki depoların Torbalı’ya taşınma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte; tüm Groupe PSA markaları için merkez depo haline gelen tesisin; yapılan yeni yatırımlarla, kapasitesi ve kullanım oranı artırıldı.

Toplam 18 bin metrekarelik kapalı alana ve 45.000 referansı stoklayabilme kapasitesine sahip lojistik merkez; Türkiye geneline yayılmış sekiz Distrigo platformuna günlük sevkiyat yapan yeni bir yapıya dönüştürüldü.

Tesiste, markalara ait ithal parçaların yanı sıra, yurtiçinden tedarik edilen yedek parça, aksesuar ve sarf malzemeleri de stoklanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz