Eşiniz beğenmezse diye 7 günde değiştiriyor

ALJ Holding CEO'su Ali Haydar Bozkurt ve Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan

Türkiye’de Toyota distribütörlüğünü de yürüten ALJ Holding’in yeni yatırımı ikinci el otomobil alanında gerçekleşti. Otoshops adıyla yeni marka geliştiren şirket, bu alanda 65 milyon TL’lik yatırım yaptı. ALJ 2. el oto satıcısı Otoshops, 2. elde yeni çağ başlatma iddiasıyla yola çıktı. Otoshops’un yenilikleri arasında Eşiniz beğenmezse diye 7 günde değiştiriyor sloganı dikkat çekiyor.

ALJ Holding’in Türkiye’deki son yatırımı Otoshops, her marka ve modelde 2. el pazarına yeni bir yapı kazandırma iddiasıyla yola çıkıyor.

ALJ 2. el oto satıcısı Otoshops, 2 yıla kadar garanti uygulaması, 7 günde değişim ve nakit alım çözümlerinin yanı sıra kredi, devir tescil, garanti ve sigorta gibi tüm işlemlerin tek noktadan kısa sürede tamamlanması gibi farklı uygulamalarıyla fark yaratmak istiyor.

Otoshops için 65 milyon liralık yatırım yapıldı.

Otoshops’un yatırım ve hedeflerinin açıklandığı basın toplantısı, ALJ Holding CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan katılımıyla gerçekleşti.

ALJ Holding CEO’su Ali Haydar Bozkurt, toplantıda yaptığı konuşmada ALJ Holding olarak yeni bir yatırımı daha duyurmaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek, “Biz, ALJ olarak bu ülkede uzun vadeli yatırımlar ile yer almak ve katma değer üretmek istiyoruz.

ALJ 2. el oto satıcısı Otoshops, 65 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla faaliyetlerine başladı. Yeni yatırımımız Otoshops ile 2. el otomotiv pazarında kurumsallığın yanında sektörde fark yaratacak, kaliteli ve güvene dayalı çağdaş hizmetler sunacağız” dedi.

Hedef 2. el araç denilince akla gelen ilk marka olmak

Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan, 2. el araç sahibi olmak isteyenlere tüm marka, model, yaş ve kilometredeki araçlarla hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Denizaşan “2.el pazarında yaklaşık 2.5 milyon otomobil satılmaktadır.

Bu da sıfır otomobil satışlarının 3 katına denk gelmektedir. Bu pazarda kurumsal 2.el satışlarının yaklaşık yüzde 5 gibi çok düşük bir payı var. Biz Otoshops markası ile müşterilerimizin hayatını kolaylaştırarak kurumsal pazarı tercih etmesini hedefliyoruz.

Otoshops bünyesinde 2 yıl garanti, 7 günde değişim, nakit alım / takas, tüketici finansmanı, kasko ve trafik sigortası seçenekleri ile sektörümüzde ilk olan bazı uygulamaları sunacağız” dedi.

İstanbul Kartal’da ilk perakende satış noktası oluşturan Otoshops, burada 3 katlı 6 bin metrekarelik bir alanda hizmet vermeye başladı. 300 araçlık merkezin benzerleri önümüzdeki 2017 ve 2018 yıllarında İstanbul Avrupa Yakası, İzmir ve Ankara’da da açılacak.

Otoshops, 2023 yılına kadar 60 noktaya ulaşmayı hedefliyor. Bunların sayılanlar dışındakileri bayilikler-yetkili satıcılıklar olarak hizmete sokulacak. BU sayede yılda 60 bin araç satışına aracılık etmeyi planlayan Otoshops, 2015 yılında 5 bin adetlik satış hedefliyor.

Her araca 2 yıl garanti

Otoshops, satacağı her araca 2 yıla kadar garanti veriyor. Yol yardım hizmetini de içeren Otoshops Garanti, mekanik parçaların yüzde 90’ını kapsıyor.

Otoshops, her marka ve her model aracı detaylı ekspertize tabi tutarak anlık durumunu tespit ediyor ve aynı gün içinde araç sahibine ödemesini yaparak satın alıyor. Araçlar, görünüm yenileme işleminden geçirilerek sıfır araç standartları ile showroomlarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Eşiniz aldığınız otoyu beğenmezse Otosohps 7 günde değiştirecek

ALJ 2. el oto satıcısı Otoshops, ayrıca satın alınan aracı herhangi bir neden göstermeksizin 7 gün içerisinde geri getiren müşterilerine başka bir araçla değiştirme imkanı tanıyor.

Otoshops Finans, satılan tüm araçlara, 48 ay vadeli özel kredi seçenekleri ile sadece 20 dakikada finansman desteği de sağlıyor.

Otoshops Sigorta, sigorta hizmetlerinde de farklılık yaratıyor. Müşterilerine, 12 farklı şirketten aldığı kasko ve trafik sigortası tekliflerini değerlendirerek en uygun seçenekleri sunuyor. Aynı zamanda kasko ve trafik sigortası bedellerini de araç kredisine dahil ederek ödeme kolaylığı sağlıyor.

Tüm devir-tescil işlemleri de maksimum 2 saat içerisinde tamamlanarak, araç müşteriye teslim ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz