Ercan Kazaz, başkanlık istiyor

 

 

Türk ralli tarihinin efsane pilotlarından Ercan Kazaz, kısa adı TOSFED olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun 4 Temmuz 2013 günü düzenlenecek olan Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa adaylığını açıkladı. 

 

Türkiye'de motorsporlarının en deneyimli isimlerinden biri olan Ercan Kazaz, 2012 sezonu sonunda aktif sporculuk hayatına ara verip, Demir Berberoğlu yönetiminde Asbaşkanlık görevine başlamıştı. Mayıs ayında delegelerin aldığı olağanüstü genel kurul kararı sonrası yönetim kurulu ve yedek üyelerle birlikte istifa eden Kazaz, bu kez başkan olarak yola devam etmek istiyor.

MUHALİFLERİN İMZALARIYLA GENEL KURULU TOPLANIYOR

Muhalif grup tarafından delegelerden imza toplanması sonucu olağanüstü genel kurula gidilmesi üzerine kendilerince sebeplerle istifa ettiklerini açıklayan Kazaz, “Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” diyerek başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

SÖZ DELEGELERDE

TOSFED Başkan adayı Ercan Kazaz; “Artık sandık ortada ve söz sporcuların da iradesini hisseden delege arkadaşlarımızda… Bu kez vicdanlarıyla 5 saniye bile olsa baş başa kalarak, ya değişimin devamı lehine oy verecekler, ya da son 12 senedir bu sporun dümeninde olup “benim yeni fikirlerim var o zaman uygulayamadım” diyen eskinin temsilcisi ile 2004 senesinden sonra büyük çöküşün yaşandığı günlere hızlı bir şekilde dönüp, sporun bir pistin etrafına indirgenmesi için oylarını kullanacaklar…” açıklamasını yaptı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz