Enterprise, elektrikli araç filosu için 75 adet BMW IX3 satın aldı

Otomobil-satışları-elektrikli-araçlar
7 ayda 1000'den fazla elektrikli araç satıldı.

Her birinin perakende satış fiyatı 1 milyon 88 bin lira olan 75 adet yeni nesil elektrikli BMW ix3 ilk teslimatlarını yaptı. Türkiye pazarına mart ayında bunulan yeni elektrikli BMW modelinin 75 adetini araç kiralama şirketi Enterprise Türkiye şirketi filo kiralama için satın aldı. BU satın alım yatırımı ile birlikte Enterprise Türkiye’nin elindeki elektrikli araç filosu 100 SUV’a ulaştı. Şirketin elindeki diğer araçlar arasında Jaguar I-Pace modeli de bulunuyordu.

Elektrikli-BMW-iX3-Enterprise-filo

Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, elektrikli araçlara yönelik yatırımlarının devam edeceğini ve yeni dönemde; 100 adet elektrikli araç daha alarak, filolarını 200 adete yükselteceklerini açıkladı.

Tangün konuyla ilgili yaptığı bir açıklama ile elektrikli araçlara yaklaşımlarını şöyle anlattı: “Gelecek yüzde 100 elektrikli ve sıfır emisyonlu araçlar üzerine kuruluyor. Enterprise olarak filomuzu elektrikli ve hibrit araçlarla büyüterek önemli bir misyon üstleniyoruz.

Jaguar’ın tamamen elektrikli performans SUV’u I-PACE ile başladığımız yolculuğa BMW’nin tamamen elektrikli SAV otomobili yeni BMW iX3’le devam ediyoruz. Elektrikli araç yatırımlarımız artarak devam edecek. Önümüzdeki dönemde, filomuzda bulunan elektrikli araç sayısını 200 adede çıkaracağız” dedi.

Elektrikli-BMW-ix3-filo-kiralama

Yarım saat şarj et, yola devam et

Yeni objektif ölçüm kriteri WLTP sistemine göre 459 kilometrelik menzili bulunuyor. Beşinci nesil eDrive teknolojisi sayesinde BMW’nin tamamen elektrikli mevcut modellerinden yüzde 30 daha fazla güç üretiyor.

Geliştirmeler neticesinde 286 HP maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreten elektrikli motor, otomobili 0’dan 100 km/s hıza 6.8 saniyede ulaştırıyor.

Yeni BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile kavuşurken 34 dakikada pillerini yüzde 80 oranında şarj edebiliyor.

İnce yapıya sahip yeni nesil yüksek voltajlı bataryası sayesinde ağırlık merkezi, kardeşi BMW X3’e kıyasla 7.5 santimetre daha yere yakın.

Standart olan adaptif süspansiyon sayesinde değişken yol koşullarında güvenlik ve konfordan yana ağırlığını koyuyor. Yeni BMW iX3, ARB çekiş sistemi sayesinde yumuşak zeminlerde etkileyici çekiş gücü sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz