En iyi aile otomobili Honda Civic oldu

Honda Civic HB

Geçen aylarda düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda 2016 Yılın Otomobili ödülü almaya hak kazanan Opel Astra’nın ardından kadınlar da tercihini yaptı. Her yıl 14 farklı ülkeden 17 jüri üyesinin oylarıyla belirlenen Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili, bu yıl da belli oldu. En iyi aile otomobili Honda Civic oldu. Yılın otomobili kategorisinin yanında altı farklı kategoride de daha verilen ödüllerin isimleri açıklandı. Yılın otomobili Jaguar’ın lüks SUV’u F-Pace seçildi. Şık tasarımı, günlük kullanıma uygunluğu ve sürüş deneyimiyle kadınların tercihi olan F-Pace, ülkemizde 2.0 litrelik dizel motoruyla 297 bin 523 TL’lik başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.

Yılın otomobili biz biraz uzak bir model ancak yılın aile otomobili bize oldukça yakın bir model. Kadınlar yılın aile otomobili kategorisinde tercihini Honda Civic modelinden yana kullandı.

Diğer kategoriler

Honda Jazz ise sunmuş olduğu düşük kullanım maliyetleri göz önüne alındığında ‘en iyi bütçe dostu otomobil’ olarak ödüllendirildi. Böylece Japon üretici oylama sonucu birden fazla ödül alan tek marka oldu.

Yılın lüks otomobili ödülünün sahibi ise Volvo S90 oldu. Yılın çevreci modeli kadınlar tarafından Toyota Prius seçilirken, yılın SUV’u ödülü yine Jaguar F-Pace’e gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz