En hızlı Maserati’yi iki Türk aldı bile

0

700 bin liralık Maserati gelir gelmez 2 tane sattı

FerMas, Maserati GranTurismo model ailesinin en güçlü versiyonu 460 beygirlik Maserati GranTurismo Sport’u satışa sundu. Otomobil, 317 bin eurodan (700 bin TL) başlayan anahtar teslim fiyata sahip. FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, yılın ilk 6 ayında 8 adet Maserati satışı gerçekleştirdiklerini belirterek, yeni satışa sundukları Maserati GranTurismo Sport’tan 2 adet sipariş aldıklarını açıkladı. Yılsonuna kadar 20 adet Maserati satışı gerçekleştirerek 2012 yılını hedefledikleri planlar doğrultusunda tamamlamayı arzu ettiklerini söyleyen Albayrak, “Bu hedef içinde satışlarımızın yarısından fazlasının ise GranTurismo ailesinin oluşturmasını bekliyoruz” dedi.

Maserati’nin yılın ilk çeyreğinde tüm dünyada 1.560 adet araç satarak, 2011 yılının ilk çeyreğine oranla yüzde 6.3’lük bir artış elde ettiğinin altını çizen Albayrak, şunları anlattı: “Satışlarda ABD’de yüzde 19’luk, Çin’de yüzde 42’lik Japonya’da yaklaşık üç katı artış yaşandı. Dünyadaki diğer pazarlarda da yüzde 30’luk belirgin bir satış hacmi artışı elde edildi. Maserati ilk çeyrekte gelirlerini ise yüzde 13.3 artırarak 153 milyon euroya çıkardı. Karı da yüzde 33’lük büyümeyle 12 milyon euro oldu.”

0’dan 100 km hıza 4.7 saniyede ulaşıyor

Yenilenen tasarım yapısıyla dikkat çeken Maserati GranTurismo Sport’un tasarımında ön tampon, LED teknolojisi ile desteklenmiş yeni farlar, geleneksel oval ızgara, daha koyu renkli arka far grubu ve Maserati’nin kırmızı çizgili krom arması öne çıkıyor. Maserati GranTurismo Sport’un kaputu altında 460 beygir güç ve 520 Nm tork üreten 4.7 litrelik V8 motor yer alıyor. Araç, 6 ileri vitesli 2 ayrı otomatik şanzıman ile kombine edilebiliyor. Daha sportif performans sergileyebilen elektronik MC Shift vites kutusuyla hızlı vites geçişi sağlamasıyla (100 milisaniye kadar) dikkat çeken Maserati GranTurismo Sport, 0-100 km/s hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlarken, 300 km/s’lik maksimum hıza erişebiliyor. Bununla birlikte GranCabrio Sport ve Quattroporte Sport GT S’de de kullanılan ‘MC Otomatik Vites Yönetimi’ yazılımına sahip otomatik şanzımanlı GranTurismo Sport versiyonu ise 0’dan 100 km/s’ye 4.8 saniyede ulaşıyor. Aracın maksimum sürati 298 km/s. Maserati GranTurismo Sport, normal konumda ise daha yumuşak ve konforlu bir sürüş imkânı sunuyor.

Mete Tansu-Gazete Vatan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here