En hızlı Bentley yollara çıkıyor

0

YENİ BENTLEY CONTINENTAL GT SPEED;

GELMİŞ GEÇMİŞ EN HIZLI SERİ ÜRETİM MODELİ… 

 

Zenginlerin, asillerin otomobili Bentley, şimdi de performansla göz doldurmak istiyor.

Bentley, yeni performans amiral gemisini, gelmiş geçmiş en hızlı seri üretim otomobilini, Continental GT Speed Coupe’yi sunuyor. 329 km/s maksimum hıza ulaşan yeni GT Speed; sınırsız performans, çevik yol tutuş, farklı tasarım ve lüks özelliklere önem veren sürüş meraklılarına hitap ediyor. 

Yeni Continental GT Speed’in temelinde, Bentley’in 6.0 litrelik, 48 supaplı, dört eksantrikli, çift turboşarjlı eşsiz W12 motorunun geliştirilmiş versiyonu bulunuyor. Yeni modelde efsanevi Bentley W12; 6000 d/d’de 625 HP güç ve 800 Nm tork üretiyor. Yeni Speed, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4,2 saniyede tamamlıyor.

Yeni Speed gücünü tekerleklere yakın oranlı ZF 8 ileri otomatik şanzımanla aktarıyor. Son teknoloji ürünü şanzıman, uyarlanabilir kontrollü yazılımı ile seri olmanın yanında, fark edilmeyen vites değişimleri sergileyerek mükemmel bir hız ve rafine özellikler kombinasyonunu garanti ediyor. Yeni şanzıman aynı zamanda yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarındaki yüzde 12’lik genel iyileşmeye önemli bir katkıda bulunuyor.  

GT Speed’in olağanüstü performansı, geliştirilmiş direksiyon ve süspansiyon sistemleri ile alçaltılmış sürüş yüksekliğini içeren eşsiz bir şasi ayarı tarafından yönlendiriliyor. Yeni Bentley, 275 35 R21 Pirelli PZero ultra yüksek performanslı lastiklerle donatılmış benzersiz 21 inç Speed jantlarla tamamlanmış. Sonuçta araç daha sportif ve cazip bir sürüşe, daha sıkı bir yol tutuşuna ve daha iyi bir çevikliğe kavuşmuş.

Continental Coupe’nin kaslı, zarif şekilde biçimlendirilmiş karoseri, yeni modelin sportif karakterini pekiştiren tasarım dokunuşlarıyla ustaca geliştirilmiş. En çok dikkat çeken unsurlar, koyu renkli matris ön ızgara ile alçak hava girişleri ve yivli egzoz boruları.

Yeni GT Speed; konfor, rafine özellikler, usta işçilik ve kaliteden hiçbir şekilde ödün vermeden üstün seviyelerde performans sunuyor. Sadece en kaliteli malzemelerin kullanıldığı el yapımı GT Speed kabini, standart olarak Mulliner Sürüş Spesifikasyonlarının yanı sıra, sportif karaktere sahip Speed tasarım ipuçlarını içeriyor.  

Tüm Continental modellerinde standart olarak sunulan, sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi, yeni GT Speed’in gücünü ve torkunu kullanıyor ve yol veya hava koşulları ne olursa olsun çok yüksek düzeylerde yol tutuşu ve dengeyi garanti ediyor.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here