En güçlü seri üretim Peugeot İngiltere’den yola çıkıyor

 

 

 

 

İngiltere’de 11 temmuzda başlayacak Goodwood Festival of Speed, Peugeot'nun bugüne kadar ürettiği en füçlü seri üretim modeli RCZ R ve özel tasarım sörf tahtasının sergileneceği etkinlik olacak.

 

260 hp'lik RCZ R ilk kez gösteriliyor

Goodwood Festivali’nde ayrıca RCZ R modeli de yer alacak. Paris Otomobil Fuarı’nda konsept versiyonu sergilenen bu model mat siyah ve bakır özel tasarımı ile dikkat çekiyor. Onyx konsept modeliyle uyumlu bir tasarıma sahip olan RCZ R 260 beygir iddialı gücü, 330 Nm maximum torku ve yeni 1.6l THP motoru ile Peugeot tarihinin en güçlü seri modeli olacak. 

 

 

 

ÖZEL BİR SÖRF TAHTASI DA GELİŞTİRDİ

Festivale “Flowrider Surf Machine” standı ile katılan Peugeot Design Lab, benzersiz bir sörf tahtası olan GTi Surfboard Concept’i yarattı. 

GTi Surfboard Concept, Peugeot’nun yüksek performansından özellikle yeni 208 GTi’den, RCZ R’den ve çok özel konsept araç Onyx’den ilham aldığını gösteriyor.

Sergilenen özel sörf tahtası orijinal sörf tahtalarını anımsatan ahşabın yanı sıra Onyx’in karbon fiberini bir araya getiriyor. 

 

 

Sörf tahtasının ön ve arka bölümü birbirinden bariz şekilde farklılaşıyor. Arka bölüm “hareket” noktası hassas ve karbon fiberden bir parça. Ön bölümse doğal ahşap ve bu bölüm PEugeot imzasını barındırıyor.

11-14 Temmuz tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek Goodwood Festival of Speed’de sergi alanının kalbinde yer alacak olan Peugeot standında Peugeot Design Lab’ın GTi Surfboard konsepti sergilenecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz