En çok Toyota’yı o sattı

Otomotivde 2015 performansları netleşmeye devam ediyor.

Toyota, Türkiye pazarına girdiği tarihten bu yana 50 bin 937 adetle en yüksek satış adedine ulaşırken, en çok satış gerçekleştiren bayisi de belli oldu.

Yılı 51 bin adete çok yakın bir satışla tamamlayan Japon markanın en büyük bayii distrisütör ALJ’nin kendine ait bayisi oldu.

ALJ Otomotiv, 2015 yılında, İstanbul ve Ankara Toyota Plaza ALJ olmak üzere 2.793’er adet olmak üzere toplamda 5.586 adetlik otomobil satışı gerçekleştirdiler.

Toyota Plaza ALJ İstanbul Çekmeköy’de 8 bin metrekarelik, Ankara Toyota Plaza ALJ ise 11.000 metrekarelik alanda Toyota’nın Satış, Servis, Yedek Parça, Sigorta ve İkinci El hizmetlerini sunuyor.

ALJ Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Aşıkoğlu, Toyota’nın insana saygı prensibini öncelikli ilke edinmiş ALJ’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek “Yenilenen modellerimiz ile birlikte 2015 yılında Toyota olarak rekorlara ulaştık. 2012-2015 yılları arasında aldığımız üstün başarı ödüllerinin yanı sıra, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kurguladığımız hızlı ve çözüm odaklı yaklaşımlarımızın karşılığını alıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz