En çok satın alınan otomobil yine Egea Sedan oldu

0

Fiat Egea Sedan 2018 yılında 33 bin 650 müşteriye ulaşarak Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobil modeli oldu. Satışa sunulduğu ilk günden bu yana 116 bin 559 adetlik satış rakamına ulaşan Fiat Egea Sedan, 3 yıldır üst üste liste başında yer alıyor.

Kasım 2015’te tanıtılan Egea ailesi 3 modelden oluşuyor

2018 yılında 68 bin 911 adetlik toplam satışa ulaşan Fiat markasının bu sonucu elde etmesinde Egea Sedan etkili oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından düzenlenen Gladyatör Ödülleri kapsamında, Türkiye’nin En Çok Satan Otomobili ödülü Fiat Egea Sedan’a gitti. Egea model ailesinin 2018 yılı toplam satışı ise 36 bin 169 adede ulaştı, Türkiye yollarındaki toplam Egea sayısı 127 bin adedi aştı.

[yuzo_related]
Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Egea Sedan’ın 2018 yılında da yine ülkemizin en çok tercih edilen otomobili olmasından ötürü gurur duyuyoruz. Fiat Egea’nın ülkemizdeki liderliğine katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.

Tofaş’ta geliştirilip üretilen ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın yaklaşık 50 ülkesine ihraç edilen Fiat Egea Sedan ülkemizde de müşterilerin birinci tercihi. 2015 Kasım ayından bu yana iç pazarda toplamda 116 bin 559 adetlik satış rakamına ulaştı. Lansmanından bu yana bağlanırlık teknolojisi, yeni ürün özellikleri ve versiyonları ile yenilenmeye devam eden Fiat Egea model ailesinin 2019 yılında da başarısını sürdüreceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here