En az sorun çıkaran model

Özellikle otomotiv endüstrisine yönelik yaptığı çalışmalarla dikkat çeken bağımsız araştırma kuruluşu J.D. Power, 2016 yılının “İlk Kalite Değerlendirmesi” raporunu açıkladı. Araç sahipleri arasında yapılan araştırmanın sonucunda en az sorun çıkaran marka ve model bu yıl da ‘Hyundai Accent’ seçildi. Hyundai’nin diğer modelleri Tucson, Elantra, Veloster ve Genesis de kendi segmentlerinde ilk 3 sırada yer aldı.

J.D. Power, araçların kalitesini, dayanıklılığını ve fiyat endekslerini müşterilerin tecrübelerine göre değerlendiriyor. İlk Kalite Değerlendirmesi (Initial Quality Study-IQS) isimli araştırmada, araç sahiplerine toplam 233 ayrı soru sorularak yaşanan problemler ve sürüş sırasında oluşan sıkıntılar inceleniyor.

Bu yıl 30’uncu kez yapılan ve toplam 80 bin yeni araç sahibiyle gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda Hyundai, sektördeki diğer markalara göre çok daha az problem yaşayan marka olarak büyük bir başarı elde etti ve birçok Avrupalı, Japon ve Amerikalı rakibini geride bıraktı.

Yeni Elantra’nın Türkiye gösterisi

Accent, Egea için kılıcını çekti

Hyundai Accent Blue foto galeri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz