Elektrikli otomobil Mazda MX30 ne kadar yol gidebilecek

Mazda 2019 yılında lansmanı yapılan tamamen elektrikli ilk modeli MX30’u Hiroşima’da üretime aldı. Kompakt SUV model MX30; özellikle Avrupa’da artan elektrikli araç talebine cevap verecek şekilde geliştirildi. Yeni model MX30,  e-Skyactiv yeni elektrikli sürücü teknolojisi ile donatıldı. Önden çekişli elektrikli motor, 107kW (145PS) gücünde ve elektrik motor tam dolu 35.5kWh lityum iyon batarya ile birlikte yaklaşık 200 km sürüş menzili ile sağlıyor. Yani 100 km’de Mazda MX30 elektrik tüketimi 14,5-19,0 ​​kWh arasında gerçekleşiyor. Peki elektrikli Mazda MX30 ne zaman satışa sunulacak?

LCA (Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi) perspektifinden müşterilerin rahat etmesini sağlayan bir sürüş menzili ile CO2 emisyonları arasında optimum dengeyi sağlamak için boyutlandırılan sistem;  DC hızlı şarj kullanılarak yaklaşık 40 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor.

MX-30’un Skyactiv-Araç Mimarisi, aracın elektrikli sürüş karakterini tamamlayacak şekilde tasarlanmış. Yeni SUV’nin kapsamlı i-Activsense güvenlik sistemleriyle birlikte, sessiz, kesintisiz bir sürüş deneyimi sunuyor;

Mazda’nın ödüllü Kodo tasarım felsefesinin en son ifadesi, güç aktarma teknolojisi geliştirmede Mazda’nın bu yeni yönünü pekiştiriyor. Sade tasarımı MX-30’ların güzelliğini vurgularken, B-orta sütunsuz kapılar ferahlık hissini arrtırıyor.

Ergonomik sürücü merkezli kokpit, yüzer orta konsol; Mazda’nın ilk yedi inç dokunmatik ekranlı klima paneli, geri dönüştürülmüş plastikten üretilen fiber detaylar, kapı döşeme kumaşı gibi bir dizi yenilik iç mekanı tanımlıyor.

Sipariş almaya başlayan elektrikli Mazda MX30, 2020 sonbaharından itibaren Avrupa bayilerine ulaşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz