Elektrikli Hyundai Kona, 2020 yılına tutunmayı başardı

Dünya genelinde araç satışlarının yarı yarıya düşmesinin en büyük sebebi; elbette koronavirüs pandemisi oldu. Ancak elektrikli Hyundai Kona, 2020 yılında yaşanan Covid-19’a rağmen SUV/Crossover modeller arasındaki rekabetinden uzakta kalmadı.

Hyundai, tamamen elektrikli B-SUV modeli KONA EV’den dünya genelinde 100 bin adetten fazla sattı.

Şirket, 2020’de Avrupa’nın en önemli elektrikli araç üreticisi olma gibi iddialı bir hedefe sahip. Hyundai, sadece iki yıl içinde bu önemli başarıya ulaşan KONA EV ile birlikte 2025 yılına kadar yılda 560 bin adet elektrikli araç satışı gerçekleştirmek istiyor.

Koreli üreticinin elektrikli otomobil planında KONA, IONIQ ve NEXO gibi yeni nesil araçlar bulunuyor.

Dünyanın elektrikli ilk B-SUV modeli unvanına sahip olan elektrikli Hyundai Kona, 2018’de piyasaya sürüldükten sonra 2020 yılına kadar sınıfındaki farklı özellikleriyle popüler olmayı başardı.

KONA Electric, Amerika ve Avrupa pazarındaki güçlü rakiplerine karşılık, uzun sürüş menzili, hızlı şarj özelliği, güvenlik ve konfor donanımlarıyla dikkat çeken bir model.

KONA EV, uzun menzilli elektrikli güç aktarma organlarına sahip, Electric modelinde 11 kW’lık üç fazlı AC kablo ile hızlı şarj imkanı bulunuyor.

Birçok ülkede “Yılın Elektrikli Otomobili” ödülünü kazanan elektrikli Hyundai Kona 2020, full şarjla beraber 415 km yol gidebiliyor.

Bununla beraber, LED farları, gündüz sürüş farları ve yeni tasarım öğeleriyle beraber elektrikli otomobil modelleri arasında farklı stiliyle yer alıyor.

Yüksek verimli elektrikli motoru sayesinde 201 beygir güç üretebilen araçta yüksek voltajlı 64 kWh iyon pil kullanılıyor. Ayrıca dokunmatik multimedya ekranı, birçok aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle de donatılıyor.

10.25 inçlik ve Apple Carplay-Android Auto mobil özellikleriyle kullanıcısına üstün bir konfor vaad ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz