Elektrikli araçlara site desteği

Önümüzdeki çağın teknolojisi, çevre dostu, ekonomik gibi tanımlara sahip elektrikli araçların satışları halen beklenen seviyelerin uzağında. REnault Fluence Z.E'nin yanıa bu yıl Twizy ve Zoe modellirini ekleyecek. BMW ilk elektrikli otomobili i3'Ü önümüzdeki yaz aylarında Türkiye'de satışa sunacak.

Toyota Prius'un Plug in versiyonunu nunmunelik getirdi, piyasaya sunmuyor. Opel Ampera gibi bir modele sahip ama ithal etmiyor.

Hemen her markanın en az bir modelinin bulunmaya başladığı bu alanda Türkiye için teşvik edici çözümlerden biri konut sektöründen geliyor.

Bu tür araçların önündeki en büyük engel olan şarj üniteleri konusunda Ankaralı ir konut projesi, şarj istasyonlu otoparklara sahip olacağını ilan etti.

One Tower konut projesinde elektrikli araç şarj istasyonları kurulacak.

Projenin geliştirici firması İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik: “Doğa dostu projemizin kapalı otoparkında, geleceği planlayarak şarj üniteleri tesis ettik” dedi.

 

15 ŞARJ ÜNİTESİ KURULACAK

Ankara Oran'da inşa edilen 184 metre yüksekliğindeki 48 katlı konut ve AVM projesi "One Tower", elektrikli otomobillere destek kararı alan Başkent’in sayılı projelerden birisi olarak dikkati çekiyor.

One Tower'ın yeni trendi yakalamaya yönelik yaklaşımını dile getiren Özçelik, kurulacak şarj istasyonu sayısını da açıkladı:

"Çevre dostu bir proje olarak elektrikli otomobillerin daha fazla tercih edilebilir olması için neler yapabileceğimizi düşündük. Bu çerçevede projemize elektrikli araçların şarj edilebileceği istasyonlar kurmayı kararlaştırdık. Artık konutlarımızın sahipleri, otoparkımızda yer alacak 15 istasyonda elektrikli araçlarını şarj edebilecek."

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz