“Ekonomik Maserati” ekimde yola çıkıyor

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin üst orta sınıftaki dört kapılı sedanı Ghibli, Türkiye yollarına çıkmaya hazır.

Tofaş çatısı altındaki Fer Mas Oto tarafından satılacak Maserati Ghibli, markanın tarihinde bir ilk olan, 3.0 litre V6 turbo dizel ve 3.0 litre V6 benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle rekabete katılacak.

3.0 litrelik V6 turbo versiyonu 155 bin Euro’dan başlayan fiyatla satışa sunulacak olan Ghibli’nin, 3.0 litre V6 benzinli motor seçeneği ise 197 bin Euro’luk başlangıç fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

275 HP güç ve 600 Nm tork üreten Maserati Ghibli’nin 3.0 litre V6 turbo dizel versiyonu 0 – 100 km hızlanmasını 6.3 saniyede tamamlarken, 100 km’de ortalama 6 litrelik bir yakıt değeri sunuyor.

3.0 litre V6 twin turbo benzinli motorla donatılan dört tekerden çekişli Ghibli ise 330 HP güç ve 500Nm’nin üzerindeki değerleriyle, 0’dan 100 km’ye 5.6 saniyede hızlanırken, 100 km’de 9.6 litrelik yakıt tüketimi vaat ediyor!

Fer Mas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, “Maserati, 1,3 milyar dolarlık yatırımla kapasitesini 2015 yılına kadar 50.000 araca çıkarmayı hedefliyor. Bu da önümüzdeki üç yılda yaklaşık 10 katlık bir büyüme demek.

Üst orta sınıfta fiyatıyla rekabete yeni bir boyut katacak Ghibli, Maserati’nin bu iddialı büyüme hedefinde önemli rol oynayacak. Fer Mas olarak hedefimiz, bu yılın sonuna kadar 30 adet Ghibli satışı gerçekleştirmek. Henüz yollarla buluşmamasına rağmen, şu ana kadar 5 adet araç sattık. ” dedi.

 

 

Maserati Ghibli

Ghibli’nin ana hatları, dört kapılı sedanda bir coupe felsefesini yansıtırken, araç, ön farları ve ızgarası etrafında bunun güçlü ipuçlarını taşıyor. Ghibli’nin ızgarası, mevcut GranTurismo modelinden esinlenirken, aynı zamanda 1950’leri klasik A6 GCS modelinden de izler taşıyor. Maserati Ghibli, belirgin coupe görünümlü duruşuyla markanın kendine özgü C sütunu alışkanlığını sürdürürken, 1963’e dayanan geleneği de sürdürerek, klasikleşmiş Saetta Maserati logosunu üzerinde taşıyor. Ghibli aynı zamanda, sportif tasarımla üst segment bir sedan ferahlığını başarıyla birleştirerek farkını ortaya koyuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz