Ekonomik Infiniti nerede üretilecek?

0

Nissan'ın özellikle ABD'deki lüks araç pazarı için geliştirdiği markası Infiniti, Avrupa'da büyümenin yollarını arıyor. Bu amaçla geliştirmeyi planladığı ekonomik Infiniti modelini 2014'te Avusturya'da ürettirecek, anlaşmayı imzaladı. Peki ama Infiniti markası için hangi otomobil üreticisi, bantlarını açacak?

Nissan, Avusturyalı üretici Magna Steyr ile anlaşmanın sağlandığını ve yeni Infiniti'lerin üretimine 2014'te Avusturya'da başlanacağını açıkladı.

Infiniti yetkililerinden Andy Palmer yaptığı açıklamada; yeni otomobillerin daha fazla tüketici kazanmaya ve markanın Batı Avrupa gibi önemli pazarlarda büyümesini sağlamaya önemli katkıları olacağını söyledi.

Nissan cephesinden ise henüz otomobillerin ABD ve Avrupa pazarları dışındaki pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bir açıklama gelmemesine rağmen bazı kaynaklardan edinilen bilgiye göre Nissan'ın planı; uluslararası pazara girip, pazar payını yüzde 10 arttırmak.

ÜRETİM GRAZ KENTİNDEKİ TESİSTE GERÇEKLEŞECEK

Graz'da yılda 50-60 bin adet üretilecek otomobiller, dört ve altı silindirli dizel ve benzinli motorlara sahip olacak.

MERCEDES DESTEĞİYLE ÜRETİLECEK

A ve B sınıfında üretilecek otomobillerde Mercedes'in bileşenleri kullanılacak böylece maliyeti düşecek, Mercedes ise üretilen her araç için Infiniti'den lisans ücreti alacak.

Yetkililerden gelen açıklamaya göre lüks Alman otomobillerle rekabet halinde olan Infiniti'lerin hedef kitlesi öncelikle gençler.

2011 yılı sonunda ABD'de 146 bin otomobil satan Nissan orta vadeli büyüme planı çerçevesinde 2016 yılında dünya çapında 500 bin Infiniti satmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here