Ek vergi kalktı: Honda Motosiklet fiyatları yüzde 8-9 indiriyor

2020 yılında üçüncü ülkelerden ithal edilen motosikletlere gelen yüzde 10’luk ek Gümrük Vergisi 31 Aralık 2020 itibariyle uzatılmadı. Yani tekrar eski yüzde 120 seviyesine indi. Motosiklet fiyatlarında indirime yol açan bu gelişmenin ilk etkisini Honda Motosiklet Türkiye bugün yayınlayacağı yeni fiyat listesi ile gösterecek. Honda motosiklet fiyatları 2021 yılına indirimle başlıyor.

Honda Motosiklet Satış Müdürü Çetin Kardeş, “4 Ocak itibariyle yeni fiyat listemizi hazırladık. Fiyatlarımızda Aralık listelerine göre yüzde 8-9 indirim yaptık. Bugün yeni indirimli listeyi yayınlıyoruz.” dedi.

Kardeş, “Fiyatlarımızda indirimi bugün (4 Ocak 2021) açıklıyoruz. Yılın son döneminde yüksek gümrük vergisi ile ithal ettiğimiz motosikletlerde de indirime gidiyoruz. İndirim ek gümrük vergisinin geçerli olduğu tüm modellerimizde uygulanacak. Avrupa’dan gelen yeni Forza gibi modellerimiz zaten bu vergi kapsamı dışındaydı” bilgisini verdi.

Yeni Honda NC 750 2021 itibariyle Türkiye’de satışa çıkacak modeller arasında.

Ek Gümrük Vergisi Yamaha ve Suzuki Japon üreticilerin yanı sıra Tayvan, Kore, ve Hindistan’dan gelen motosiklet markalarını da etkiliyordu. Ek gümrük vergisinin kalkmasının bu markalarda da fiyat indirim yapmalarına neden olması bekleniyor.

KYMCO motosikletleri Türkiye’ye geri döndü. İlk modelleri martta Türkiye’de teslim edilecek. Yeni Kymco scooter fiyatları için linke bakabilirsiniz.

Gün içinde konuyla ilgili gelcek bilgileri paylaşacağız. Haber merkezimiz ilgili firmalarla bağlantıya geçerek, yeni fiyatlarını ve 2021 fiyat listelerini öğrenmeye çalışıyor.

Pandemi nedeniyle bireysel taşımacılığın öne çıkmasıyla Türkiye motosiklet satışlarının arttığı bir 2020 yılı geride kaldı. Özellikle B sınıfı sürücü belgesi ile kullanılabilen elektrikli scooterlar ile küçük cc motosiklet pazarında 60 bin yeni kullanıcı piyasaya girdi.

Honda Motosiklet 2021 modelleri Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Önümüzdeki yıllarda bu yeni kullanıcıların özel motosiklet sürücü belgesi alarak, daha yeterli motosiklet kullanıcıları olmaları bekleniyor.

Honda 2021 yılında yeni NC 750 X-ADV başta olmak üzere hangi yeni modelleri Türkiye’ye getirecek?

Honda Motosiklet Türkiye, 2020 yılında satışlarını 28.200 adete yükseltti. 2019 yılında 24.700 adetlerdeki satışlar yüzde 20’nin üzerinde artış gösterdi. Toplam Türkiye motosiklet pazarı verileri ise TÜİK tarafından henüz açıklanmadı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz