Oyak Renault Olimpiyatlara katılacak

Çalışanlarının motivasyonunu artırmak ve iş kalitesine katkıda bulunmak isteyen Oyak Renault kolları sıvadı. El becerisinin, kalite ve performans üzerinde etkisini vurgulamak isteyen şirket, “El Becerisi Olimpiyatları”nı hayata geçirdi. Gerçekleşen olimpiyatlarda, düzenlenen yarışmalar sonucunda finale kalan 3 başarılı çalışan, Oyak Renault’yu temsilen Japonya’da düzenlenen Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’na katılma şansı yakalayacak.

Mayıs ayında başlayan olimpiyatlar boyunca; çok sayıda yarışmayı kapyasan vidalamadan forklifte çeşitli turnuvalar düzenlendi. Kadın ve erkek çalışanların kendi kategorilerinde yarışarak mesleğinin hünerlerini sergilediği olimpiyatlarda, çalışanlar arasında motivasyon artışı sağlanırken aidiyet duygusunun pekiştirilmesi hedeflendi.

Son 10 yıldır Nissan tarafından düzenlenen ve tüm Nissan fabrikalarını kapsayan Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’ndan esinlenilerek gerçekleştirilen El Becerisi Olimpiyatları’nda, 3 direktörlük ve 10 departman olmak 13 erkek ve 4 kadın turnuvası düzenlendi, çalışanlar toplam 5 el becerisi dalında yarıştı. Tamamen bireysel performans ve beceri odaklı gerçekleşen yarışmalar boyunca departmanlar ve direktörlükler kendi içlerinde şampiyonlarını buldu. Finale kalan 4 şampiyon yarışmacı ise düzenlenen El Becerisi Olimpiyatları Ödül Töreni’nde madalyalarını Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez’in elinden aldı.

3 kişi Japonya’da Oyak Renault’u temsil edecek

Şampiyon 4 çalışan yarışmacı arasından seçilecek 3 şanslı çalışan, Oyak Renault’yu temsilen Ekim ayında Japonya’da düzenlenecek olan, Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’na katılma şansı yakalayacak. Çalışanların Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’na hazırlanması için fabrikada Ekim ayına dek antremanlar sürecek.

Sporcu wagon modasına Renault yorumu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz