Dünyanın en değerli markaları

0

Dünyanın en değerli markaları belli oldu

Her yıl Interbrand tarafından yapılan En Değerli Markalar araştırmasının bu yılki sonuçları belli oldu. Yapılan çalışmada en değerli marka yine Apple olurken, Toyota otomotiv dünyasının en değerlisi olarak adını yine ilk sıraya yazdırmayı başardı. 2016 En Değerli Markalar sıralamasında ilk beşte Apple, Google, Coca-Cola, Microsoft ve Toyota yer aldı. Bu arada Toyota’nın geçtiğimiz yıl bu listede 6’ıncı sırada olduğunun altını çizelim.

Geçen yılın sıralamasında 12’inci sırada yer alan Mercedes, yerini koruyan BMW’nin bu yıl üzerine çıktı. Sıralamada diğer otomobil üreticilerinden Mercedes 9’uncu sırada yer alırken, onu 11’inci sırada yer alan BMW takip ediyor. 21’inci sırada Honda ve 33’üncü sırada Ford markalarının bulunduğunu görüyoruz.

Dünyanın en değerli markaları listesinde Hyundai 35’nci sırada, Audi 38’inci sırada, Volkswagen 40’ıncı sırada, Porsche 50’inci sırada, Land Rover 78’inci sırada, Mini 88’inci sırada yer alıyor. Bu yıl listeye 100’üncü sıradan giriş yapan Tesla ise şimdiye kadar listede yer almış ilk Amerikan elektrikli otomobil üreticisi olarak dikkat çekiyor.

İşte ilk 100’deki en değerli otomobil markaları ve değerleri:

en-degerli-markalar-2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here