Dünya Süpersport Şampiyonu 5. kez yine Kenan Sofuoğlu

0

kenan_sofuoglu__4_Motosiklette Türkiye’yi başarıyla temsil eden Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası‘nda en yakın rakibi Randy Krummenacher‘in, İspanya‘daki son yarışta saf dışı kalmasıyla şampiyonluğunu ilan etti. Bu yıl da Dünya Süpersport Şampiyonu 5. kez Kenan Sofuoğlu oldu.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarışan Kenan Sofuoğlu
, 5. kez kürsünün en üst basamağına çıkarak, tarihi bir zaferi ele geçirdi.

İspanya’daki yarışa pole pozisyonunda başlayan Red Bull takımı yarışçısı Kenan Sofuoğlu, iyi bir startla birlikte ilk virajı lider geçmeyi başardı.

Randy Krummenacher ve Niki Tuuli’nin yakın takibi altında geçilen 2 turun ardından Kenan Sofuoğlu, pistin en uzun düzlüğünde arkasını dönüp rakiplerine baktıktan sonra liderliği Krummenacer’a bırakarak, üçüncü sıraya yerleşti.

kenan_sofuoglu_mahir

kenan_sofuoglu__3_Risk almak istemeyen temsilcimize üçüncü sıra şampiyonluk için yetecekti. Ancak bu olaydan hemen sonra şampiyonluk için mücadele eden Randy Krummenacher’in düşmesi, 2016 Supersport şampiyonluğunu Kenan Sofuoğlu’na getirdi! Dünya Süpersport şampiyonu 5. kez yine Kenan Sofuoğlu oldu.

Randy Krummenacher düştükten sonra motosikletiyle birlikte pite geldi ve yarışa devam etme kararı aldı. Ancak hasar alan motosikleti nedeniyle Sofuoğlu’nun şampiyonluktaki rakibi için yarış sona ermişti.

kenan_sofuoglu__2_

7’nin izindeki yeni BMW 5 Serisi kendini gösterdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here