Dünya şampiyonu Sofuoğlu, otomobil yarışına çıkıyor

 

Kenan-Sofuoğlu-Volkicar

Ülkemizin motorsporları alanında yetiştirdiği en önemli isimlerden Kenan Sofuoğlu, VOLKICAR yarışı için Antalya’da olacak. Misafir pilot olarak yarışa katılacak olan Sofuoğlu, yarışa adrenalin katacak.  

 

V1 Challenge yarışları Cumartesi günü 15:00’ten itibaren Antalya Fuar Alanı’nda ücretsiz olarak izlenebilecek. 

 

V1 Challenge 2013 Şampiyonu Antalya’da Belli Olacak

V1 Challenge’ın altıncı ve son yarışında şampiyonluk heyecanı yaşanacak. Altın kupaya en yakın pilot genç Can Tolon ancak ilk senenin şampiyonu ünlü rallici Burak Çukurova şampiyonluğu Tolon’a kolayca bırakmak istemiyor ve son yarışta en iyi netice için piste çıkacak.

 

Türkiye’nin ilk yerli malı yarış otomobili VOLKICAR ile organize edilen ilk yerli şampiyona V1 Challenge, ilk iki sezonda olduğu gibi bu sene de büyük ilgi gördü. Tarsus, Bursa, İzmir, Aydın ve Kocaeli ‘nin ardından son yarış için ilk kez Antalya’ya giden yarış serisi üçüncü sezonunda şehir merkezlerinde kalabalık seyirci kitleleri önünde organize ediliyor ve büyük ilgi görüyor. 

 

Volkan Işık yarıştan önce şunları söyledi:

“Antalyalıları yarışımıza bekliyoruz, bu fırsatı kaçırmasınlar. İlk Türk yarış serisi olan V1 Challenge ilk kez Antalya’ya geliyor. 3 sene önce şampiyonamıza ilk başladığımızda Antalya’da bu yarışı yapmak hedefimizdi. Yüksek bir ilgi bekliyoruz. Antalyalılarla buluşmamıza destek veren Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ANFAŞ’a teşekkürlerimi sunuyorum. ”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz