Dünya kiralama devi İstanbul’da buluştu

0

                    

 

Avis’in, Türkiye’deki 40. yılını kutlama vesilesi ile Avis Budget Group üst yönetimi yıllık toplantılarını Türkiye’de gerçekleştirdi.

 

100'ün üzerinde linsansiyerin hazır bulunduğu toplantıya Avis&Budget Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ron Nelson, EMEA Bölge Başkanı Larry de Shon gibi isimler katıldı.

 

Avis-Otokoc-Gorgun-ozdemir-Roy-Nelson-İnan-ekici-

 

Toplantıda yıllık değerlendirdmede bulunan CEO Nelsen “Avis, Budget ve Zipcar markalarıyla dünyada 10 bin lokasyonla 500 bin araçlık bir filo yönetmekteyiz. Geçen yıl gerçekleşen 130 milyon kira günü ile 8 milyar dolarlık bir gelir elde ettik. Zipcar, Payless ve A-pex yatırımları ile de finansal gücümüzü arttırıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir de 40. yaşgünlerinde 100'den fazla ülkenin katıldığı bir topyantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdemir, “Otokoç, bu yıl toplamda 3,6 milyar TL ciro gerçekleştirecek. Bu cironun 1 milyar TL’si araç kiralama işimizden geliyor.” dedi. 

 

Toplantıda değerlendirmede bulunan Avis&Budget Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ise “Şu anda 4 ülkede 84 ofisle 28 bin araç parkı ile hizmet veriyoruz, yeni ülke yatırımlarımız devam ediyor, çok yakında Avis Budget Group’un yeni markası olan Zipcar’ı ilk lisansiye ülke olarak lanse edeceğiz.” dedi. 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here